Skip to main content
Blogi > Kaubandus

Maxima langetab majanduskasvu aeglustumise pärast püsivalt hindu

Maxima langetab majanduskasvu aeglustumise pärast püsivalt hindu

TALLINN, 26. november, BNS – Maxima Eesti tegevjuhi Edvinas Volkase sõnul langetab ettevõte paljude toidukaupade hindu, sest majanduskasv aeglustub ja eelkõige tunneb seda madalama sissetulekuga elanikkond, kelle tarbimisjulgus on kahanemas.

"Majanduskasv jätkub, kuid me näeme seda aeglustumas. Prognoositav majanduskasv on sellel aastal 3 protsenti ja järgmisel aastal 2 protsenti. Sama lugu on palgakasvuga. Sellel aastal on prognoositav kasv 7,1 protsenti ja järgmisel aastal 5 protsenti," ütles Volkas teisipäeval presentatsiooni käigus.

"Majandusliku enesekindluse indeks on viimase nelja aasta kõige madalamal tasemel. Eestis elavad praegu 50 protsenti perekondadest palgapäevast palgapäevani. Just madalama sissetulekuga inimesed tajuvad majanduskasvu aeglustumist kõige enam. Kõrgema sissetulekuga tarbijate seas on majanduslik enesekindlus endiselt kõrge ja nemad ei taju ka majanduskasvu aeglustumist," lisas ta. 

Tegevjuhi sõnul on Eesti tarbijahinnad kasvanud viimase viie aasta jooksul 20,5 protsenti. Seega on Maxima otsustanud langetada tarbijate enesekindluse tõstmiseks keskmise ostukorvi hinda 20 protsenti. "See tähendab, et Maxima on valinud välja Eesti tarbijale olulised tooted ja langetab püsivalt nende hindu. Poes on need tooted eraldi märgitud kollasega. Näiteks hakkame piimaliitrit müüma 39 sendiga. Kilo kartuleid saab 19 sendiga. Neid tooteid on sadu," märkis Volkas. 

Volkas ütles BNS-ile, et majanduskasvu jahtumise pärast nad siiski liigselt ei muretse. "See ei ole hetkel väga suur asi. Meie poolt on tegu lihtsalt teistsuguse turutrendiga ja me peame muutuvate tarbijaeelistustega kaasa minema," kommenteeris Volkas. 

 

Baltic News Service