Skip to main content
Blogi > Kaubandus

Maxima peadirektori sõnul jätkab tarbimine langustrendi

Maxima peadirektori sõnul jätkab tarbimine langustrendi

TALLINN, 21. oktoober, BNS – Maxima jaeketi peadirektor Vygintas Šapokas on seisukohal, et jaeturg kasvab Eestis vaid hinnatõusu tulemina – tarbimise maht aga püsib jätkuvalt languses.

"Kui uudistest kostub, et jaeturg kasvab, siis tuleb silmas pidada, et see kasv on hinnatõusu tulem. Sest tarbimise maht on vähenenud ja jätkab vähenemist," ütles Šapokas pressiteate vahendusel ning lisas, et lahendus peitub mitte ainult hinnatõusu peatamises, vaid hindade alandamiseks.

Šapokas näeb väljakujunenud olukorras ohtu Eesti inimeste heaolule ning väljakutset siinsele jaekaubandusele. Viidates nii tarbijate otsesele tagasisidele kui ka põhjalikele uuringutele, tunneb Šapokas muret selle aasta esimeses pooles Eestis alanud inflatsioonispiraali pärast.

"Palgad on tõusnud sisuliselt sama palju kui toidukaupade hinnad. Teisisõnu: hinnatõus sööb ära meie klientide, Eesti inimeste palgatõusu," selgitas Šapokas. 

Sellel nädalal lõi Maxima toidu- ja esmatarbetoote püsihinnad tähtajatult alla. Šapokase sõnul on algatuse taga eelkõige soov peatada hinnatõus.

"Meie jaekett vaatas sisemised ressursid üle ning jätkab investeerimist nii oma töötajatesse kui ka klientidesse. Nimelt, alates sellest teisipäevast lõime 1000 toote püsihinnad tähtajatult alla," märkis Šapokas. "Maxima jaoks on see 4 miljonit investeeringut aastas, tarbijate jaoks – püsiv hinnavõit."

 

Baltic News Service