Skip to main content
Blogi > Kutseõpe

Metsanduse kutsevõistluse esikoha noppis RMK Pärnumaa võistkond

TALLINN, 15. september, BNS – Luua metsanduskoolis toimusid reedel 50. metsanduse kutsevõistlused, millest väljusid pärast pingelist heitlust võitjana RMK Pärnumaa metskonna võistlejad.

Võitjaile jäi vaid kolme punktiga alla võistluste korraldaja, Luua metsanduskooli esindus. Kolmandale kohale tuli aga RMK Põlvamaa metskonna võistkond. Võitjate esindaja, RMK Pärnumaa metskonna metsaülem Heiki Ärm ütles peale võistlust, et võit oli nende jaoks üllatus.

"Kuna ta kolme punktiga tuli, siis seda suurem oli üllatus. Püüdsime kõikidel aladel osaleda ja kuigi esimesi kohti tuli ainult üks, siis võidu tagas stabiilne esitus kõigil aladel," ütles Ärm ja lisas, et mehed spetsiaalselt trenni ei teinud, vaid tubli tulemuse taga oli igapäevane metsatöö.

"Kohtuniku seisukohast läks kõik ladusalt," märkis võistluste peakohtunik Kaarel Tiganik. "Osalejaid oleks võinud mõnel alal olla ka rohkem, aga loodetavasti on järgmisel aastal ka see asi parem."

Tiganik lisas, et võistluste sujumise tagas ka Luua metsanduskooli väga hea korraldus.

Metsandusvaldkonna kutsevõistlused on kõige pikemalt järjepidevalt toimunud kutsevõistlused Eestis. Aja jooksul on muutunud küll võistlusalad, mida seekord oli üksteist. Nende seas oli nii metsatöödest tuletatud alasid – näiteks metsakasvatajate, noorendike hooldajate ja metsameistrite mitmevõistlused –, jahimeeste võistlust kui ka sporti.

50. metsanduse kutsevõistlustest võttis osa 230 võistlejat. Võistlusi korraldasid Luua metsanduskool ja Eesti Metsateenijate Ühing.

 

Baltic News Service