Skip to main content
Blogi > Kutseõpe

Ministeerium tunnustab Euroopa kutsemeistrivõistluste medali võitjaid

TALLINN, 30. oktoober, BNS – Haridus- ja teadusministeerium ning Sihtasutus Innove tunnustavad teisipäeval Eestit Budapestis toimunud kutseoskuste Euroopa meistrivõistlustel EuroSkills edukalt esindanud noori meistreid ja nende juhendajaid.

Eraldi tunnustuse pälvivad kutsemeisterlikkuse medalid võitnud rätsepa eriala võistlejad Minni Meisterson ja Elen Tatrik ning restoraniteeninduse eriala võistleja Demi Kivilo.

Tänuüritusega avaldatakse tunnustust 14 noore kutseõppuri sihikindlale tööle ning tänatakse Eesti kutsemeistrivõistluste pere liikmeid, kes panustasid võistlejate ettevalmistamisse. Tänukõne peab haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

26.-28. septembrini toimusid Budapestis kümnendat aastat ja kuuendat korda üleeuroopalised noorte kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2018. Eestit esindas 11 võistlusalal 14 noort meistrit.

Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills. Rahvusvahelistel kutsemeistrivõistlustel osalemist toetab haridus- ja teadusministeerium.

Sihtasutus Innove on hariduse kompetentsikeskus Eestis, mis edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi. 

 

Baltic News Service