Skip to main content
Blogi > Vesi

Mitmel pool Võrumaal tõuseb vee hind

TALLINN, 15. november, BNS - AS Võru Vesi tõstab detsembrist oma teeninduspiirkonnas vee ja kanalisatsiooniteenuse hinda, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Ettevõte ühtlustab hinnad kogu oma teeninduspiirkonnas. Uus vee hind on 0,98 ning reovee ärajuhtimise ja puhastamise hind 1,54 eurot kuupmeetrilt. Olenevalt piirkonnast tõuseb hind tarbijatele 6,5 kuni 40 protsenti, näiteks Võru linnas tõuseb vee kuupmeetri hind 0,85 eurolt 0,98 euroni.

Ainus erand on endine Sõmerpalu valla piirkond Võru vallas, kus vee hind oli varem kõrgem, nüüd aga langeb 10,9 protsenti. Seega tuleb kuupmeetri eest varasema 1,10 euro asemel maksta 0,98 eurot.

Ettevõte toob kodulehel välja, et uued hinnad on seotud tulevaste investeeringute tegemise ja seaduste nõuetega kaasaskäimisega. Samuti juhib ettevõte tähelepanu, et viimati tõusis vee hind Võrus aastal 2010.

«Hindade kinnitamisele on eelnenud mitmekuuline analüüsiperiood, kus konkurentsiamet on kontrollinud äriühingu tulusid ja kulusid ning võrrelnud rahavoogusid laenude teenindamise vajadusega. Investeeringud on tehtud eesmärgiga kindlustada nõuetele vastav teenus ja tagada keskkonnanõuete täitmine,» kirjutab ettevõte Võru linna kodulehel.

 

Baltic News Service