Tänases videos saad teada millal tasub ja millal ei tasu tellida koolitust ehk kui avatud pead sa ise juhina olema, et koolitusel läbi tehtud intensiivse töö vilju ka hilisemalt igapäevatöös näha ning ühtustunnet meeskonnas hoida ja toita.
***
LÄHENEV JUHTIMISKOOLITUS
Uus juhtimiskoolitus " Tunnustav juhtimine " toimub 14.12.17
2 vaba kohta veel SOODUSHINNAGA 199 eur + km!...
Olen oma töös märganud, et paljud juhid vaevlevad pimeda juhi sündroomi all, mis tähendab seda, et nad ei näe oma rolli selles, miks töötajad on proaktiivsete asemel hoopis reaktiivsed (ei näita üles huvi, vaid pingutavad vaid nii palju kui hädavajalik).
Sellised juhid kipuvad tellima meeskonnakoolitusi ja motivatsioonikoolitusi arvates, et probleem on ainult töötajates...
Mõnikord koolitusel, kui küsida juhtidelt, kas tunnustamine on nende organisatsioonis igapäevane, siis juhid noogutavad pead ja räägivad siis sellest, kuidas nad kord aastas valivad välja aasta parima töötaja ja premeerivad teda diplomiga.
Seega tunnustamise süsteemina käsitletakse tihtipeale sellist formaalset süsteemi , kus tõesti siis korra aastas kaasatakse...
Tihtipeale satuvad spetsialistilõksu need tublid spetsialistid, kes tänu oma headele oskustele ja vastutustundele ühel päeval juhiks kerkivad. Juhiks saades tuleb neil erinevalt spetsialisti tööle täita hoopis kahte tähtsat rolli , milleks on inimeste juhtimine ja protsesside juhtimine. Protsesside juhtimist tunnevad spetsialistid juba väga hästi, mistõttu nad tihti panustavadki...
Haavatavus juhina tähendab seda, et sa võtad oma kilbi (loe: maskid) maha ja lubad kõigil teistel näha seda, kes ja milline sa tegelikult oled. Enne teistega haavatav olemist, pead Sa aga iseendaga ehe ja aus olema ning oma vigu tunnistama - tunnistama seda, et sa ei ole ideaalne.
Aga mis on siis need väikesed sammud, mida saab iga juht igapäevaselt teha, et oma juhtimist haavatavamaks muuta?
Esimene...
Tänases videos räägime meeskonnast, kelle puhul juhi vahetus viis kardinaalse positiivse muutuseni. Mõnikord juhtub meeskondades nii, et olenamata juhi usinusest ei suuda ta lõpuni välja mõista meeskonna dünaamikat ja vajalikke käike, mis töötajaid teda usaldama paneks.
Kuigi mina usun täielikult, et iga juht saab oma nägemusi ja perspektiivi muutes luua tugeva ja...
Kas Sina märkad vahel, et mõtted on Sind justkui kaaperdanud? Kuidas Sa kannad endaga kaasas mingeid vanu mõtete jäänukeid, millel on võib-olla kunagi olnud mingi emotsionaalne pagas, kuid mis tänasel päeval sind enam kuidagi edasi ei vii?
Arendades seda “vaatleja” võimekust endas, kus sa märkad oma mõtteid ja hakkad nende vajalikkust antud hetkel läbi...
Kõik juhid maailmas otsivad oma firmasse proaktiivseid töötajaid - neid, kes suudavad mõelda omanikena; kes on huvitatud iseenda ja organisatsiooni arengust; keda huvitab see valdkond, kus nad töötavad; keda huvitab see, mida organisatsioon teeb; kes on valmis pingutama (ka võibolla tööpäeva lõppedes) ja oma meeskonnale pühenduma. Seega on loogiline, et juht sooviks näha...
Mis on meeskonna ja kollektiivi vahe? Meeskonnal on ühine eesmärk ja kollektiivil on ühine tööandja. Enamik meeskondi, kes tulevad meeskonnakoolitusele, ei ole tegelikult meeskonnad, vaid hoopis kollektiivid- inimestes valitseb individualism (“minu panus”, “minu eesmärgid”, “minu isiklik tulemus”).
Küsimus juhina või töötajana iseendale: “Kas meil...
Kumb on Sinu jaoks päriselt primaarne meeskond - kas see, kuhu Sa kuulud või see, mida Sa juhid? Ma usun, et 90% juhtidest vastab küsimusele nii: “Loomulikult see, mida ma juhin- sest seal on minu inimesed ja selle järgi mõõdetakse minu tulemusi”.
Tegelikkuses viib selline vastus aga organisatsioonis suure vastuoluni, sest kui primaarne meeskond on see, mida sa juhid, ei jätku Sul...