Skip to main content
Blogi > Ümbrikupalk

MTA tuvastas Ida-Virumaa ehitustelt 15 ümbrikupalga kahtlusega firmat

MTA tuvastas Ida-Virumaa ehitustelt 15 ümbrikupalga kahtlusega firmat

TALLINN, 2. november, BNS – Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad kontrollisid Ida-Virumaa kümmet ehitusobjekti ning 62 ettevõtte maksukäitumist, ümbrikupalga maksmise kahtlusega äriühinguid oli kokku 15.

Kokku kontrollis amet oktoobri teises pooles Ida-Virumaa ehitustel 154 töötajat, kellest registreerimata oli 15, teatas maksu- ja tolliamet. Kümnest külastatud ehitusobjektist neli olid riigihanke objektid, kus oli registreerimata töötajaid 11.

MTA maksuauditi üksuse juhi Külli Koidumäe sõnul teeb murelikuks see, et ka riigihangete objektil leidub registreerimata töötajaid ja ümbrikupalga kahtlusega ettevõtteid. „Riigihangetel ümbrikupalga maksmise lõpetamine on üks ameti prioriteetidest. Avalik raha ei tohiks jõuda ettevõtjateni, kes konkurentsieelise saamiseks jätavad oma kohustused riigi ja töötajate ees täitmata,“ rõhutas Koidumäe.

„Muidugi peavad kõik ümbrikupalga kahtlusega ettevõtted oma maksuasjad üle vaatama ja tööjõumaksud kindlasti deklareerima ja tasuma. Selliste ettevõtete osas alustasime maksumenetlusi ja selgitame välja täiendava maksukohustuse suuruse,“ lisas Koidumäe.

Ameti eesmärk on ümbrikupalga saajate osakaalu vähendada 2021. aastaks nelja protsendini. Selleks jätkab amet ümbrikupalkade maksmise ja käibe varjamise tuvastamiseks suunatud vaatlusi üle Eesti. 

 

Baltic News Service