Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Maksuamet

MTA tuvastas majutuses ja toitlustuses kolm registreerimata töötajat

MTA tuvastas majutuses ja toitlustuses kolm registreerimata töötajat

TALLINN, 24. jaanuar, BNS – Möödunud nädalal kontrollisid maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud ümbrikupalga riskiga majutus- ja toitlustusettevõtteid, millest 18 asutuse 85 töötajast kolm ei olnud töötamise registris registreeritud.

MTA suurema tähelepanu all oli lisaks töötamise registreerimisele ka ettevõtete käibearvestus ja tegevuskoha kassasüsteem, mille kaudu saab amet tuvastada võimalikku käibe varjamist ja hinnata sularaha osakaalu ettevõttes. Just varjatud käibe arvelt tavaliselt ümbrikupalkasid makstaksegi, teatas MTA.

"On väga positiivne, et töötamise registreerimisega praktiliselt muresid Tallinna majutus- ja toitlustusasutustes ei esinenud. Kuid kindlasti aitame ettevõtete maksuasjades mõnevõrra detailsemalt veel erinevad riskid üle vaadata, et ka muud asjad korras oleksid," rääkis MTA maksuauditi üksuse juht Oscar Õun.

"Jätkame vaatluste tegemist ning ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade teemal üle kogu Eesti. Valdav enamus ettevõtjaid käituvad ju korrektselt ning maksavad oma töötajatele ametlikku palka, meie ülesanne on neid ettevõtjaid ebaausa konkurentsi eest kaitsta," lisas ta.

Vaatlusi viidi läbi Tallinna kesklinnas ja Lasnamäel paiknenud majutus- ja toitlustusettevõtete tegevuskohtades, eesmärgiga kontrollida töötajate nõuetekohast registreerimist töötamise registris, koguda teavet ettevõtete sisemise töökorralduse ja võimaliku ümbrikupalga maksmise kohta, samuti juhtida äriühingu ja töötajate tähelepanu ümbrikupalga maksmise kahtlust tekitavatele näitajatele.

Mitmes kohas oli vaatlustele kaasatud ka liikuvkontrolli ametnikud, kes kontrollisid võimalikke aktsiisiriske. Võimalik rikkumine tuvastati vaid ühes tegevuskohas, täpsemad asjaolud selgitatakse välja algatatud menetluse käigus.

 

Baltic News Service