Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Naised

Mullu imporditi Eestisse naise kohta 12 euro eest lõhnaõli

Mullu imporditi Eestisse naise kohta 12 euro eest lõhnaõli

TALLINN, 8. märts, BNS - Statistikaameti andmetel oli 2017. aastal Eesti rahvastikus 698 000 naist ning kui võtta vaatluse alla naistepäevaga sobivad kaubad ning teha puhtteoreetiline arvutus naiste kasuks, siis mullu imporditi Eestisse naise kohta 12 euro eest lõhnaõli, 34 lõikelille ja kaheksa kilo šokolaadi.

Eesti poelettidel oli 2017. aastal ligi pool müüdavatest lõhnaõlidest ja -veest Prantsusmaa päritolu. Lõhnaõli ja -vett toodi Eesti kaubandusse müügiks 8,3 miljoni euro eest. Müügile jõudis lõhnaõli ja -vett iga Eestis elava naise kohta keskmiselt ligi 12 euro eest.

2017. aastal toodi Eestisse 23,8 miljonit lõikelille koguväärtusega 7,5 miljonit eurot, mis teeb 34 lõikelille iga Eestis elava naise kohta. Lõikelillede impordis domineerisid roosid.

Kõige enam imporditi 2017. aastal Eestisse Soome, Leedu ja Läti päritolu šokolaadi ja -kompvekke, vastavalt 15, 11 ja 10 protsenti. Importšokolaadi ja -kompvekke toodi Eestisse 30,4 miljoni euro eest 5,5 miljonit kilogrammi. Iga naise kohta müüdi Eestis seega keskmiselt ligi kaheksa kilogrammi importšokolaadi ja -kompvekke.

Tegelikult tuleb muidugi silmas pidada, et lõhnavett, lõikelilli ning šokolaadi tarbivad ka mehed, märkis statistikaamet.

 

Baltic News Service