Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ujula

Mustamäe spordikeskus saavutas teisipäeval lõpliku kõrguse

Mustamäe spordikeskus saavutas teisipäeval lõpliku kõrguse

TALLINN, 30. jaanuar, BNS – Tallinnas Mustamäele Akadeemia tee 30 kerkiv avaliku sauna ja ujulaga spordikompleks saavutas oma lõpliku kõrguse, mida tähistati teisipäeval sarikapeoga.

"Hiljemalt detsembriks on ujula ning sauna- ja veekeskusega ning mitme spordisaaliga kompleks kasutusvalmis," ütles abilinnapea Eha Võrk pressiteate vahendusel.

"Ehitaja sai mahuka hoone poole aastaga katuse alla. Tööd on läinud väga ladusalt. Pole kahtlust, et see mitmekülgseid sportlikult ja tervislikult vaba aja veetmise võimalusi pakkuv ühiskondlik ehitis saab lubatud tähtajaks valmis," lisas Võrk.

Mustamäe spordi- ja vabaajakeskusesse on kavandatud avalik saun ning vee- ja saunakeskus, kus on kokku viis basseini ja 17 erinevat sauna. Lisaks on kompleksis kuue 25-meetrise rajaga ujula, jõusaal, rühmatreeningute saal, pallimängude saal, tantsu-, võimlemis- ja muude treeningute saal ning bowlingusaal.

Spordisaali rajatakse tõstetav spordipõrand, mida on võimalik vastavalt saali kasutusotstarbele kas avada või sulgeda. See suurendab saali kasutusvõimalusi ning võimaldab ohutut treenimist sportvõimlejatele.

"Spordi- ja vabaajakeskus täidab mustamäelaste ammuse unistuse," ütles Võrk. "Olgugi et Mustmäel elab ligi 70 000 inimest ja tegemist on elanike arvult suuruselt teise linnaosaga, ei ole linnaosa elanikel oma ujulat ja avalikku sauna ning korralikku mitmekülgseid võimalusi pakkuvat spordikeskust seni paraku olnud."

Mustamäele sauna ja ujulaga spordikompleksi rajamiseks viidi läbi konkurss ning seati linna omanduses olevale kinnistule Astlanda Arendus OÜ kasuks hoonestusõiguse. Spordikompleks valmib hiljemalt 30. novembriks 2018.

Spordi- ja vabaajakeskusse kavandatud ujulat ja saunakompleksi hakkab opereerima OÜ Spa Tours, mis majandab muuhulgas ka Viimsi, Grand Rose ja Meresuu Spad. Bowlingusaali hakkab pidama Andilaid OÜ, mis majandab ka Al Mare Bowlingut ning spordisaale Trefoil.

 

Baltic News Service