Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Transport ja Logistika

Nelja kuu veomahud Eesti Raudtee raudteel kasvasid 7,8 protsenti

Nelja kuu veomahud Eesti Raudtee raudteel kasvasid 7,8 protsenti

TALLINN, 14. mai, BNS – Kaubaveomaht Eesti Raudtee infrastruktuuril kasvas esimese nelja kuu jooksul 7,8 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning moodustas kokku 4,8 miljonit tonni.

Kõige enam veeti Eesti Raudtee taristul väetisi, mineraalseid kütuseid ning põlevkivi, teatas ettevete. "Mul on hea meel, et Eesti transiidimaa kuvand on hakanud taaskord tõusma," ütles Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

"Meie ning kaubavedajate ühine eesmärk on leida uusi projektide ja kaubavooge ning nii mõnigi uus koostöövili nagu näiteks Merevaigu- ja Hiina konteinerrongid on juba lähikuudel jõudmas meie taristule," lisas ta.

Transiitveod moodustasid esimese nelja kuu jooksul Eesti Raudtee taristul liikunud veostest 3,2 miljonit tonni, mis on pea 18 protsenti kõrgem tulemus kui 2017. aasta samal perioodil. Ka konteinerite veomaht tegi tugeva tõusu, viimase nelja kuu tulemus moodustas kokku 15 904 20-jalalise konteineri tingühikut (TEU), mis on pea 39 protsenti kõrgem tulemus kui eelmisel aastal.

Reisijate arv raudteel näitas samuti jätkuvat kasvutrendi. Kohalikus ühenduses sõitis rongidega pea 2,5 miljonit inimest, mis on 8,4 protsenti rohkem kui eelmine aasta esimese nelja kuu jooksul. Rahvusvahelist reisirongi kasutas nelja kuu jooksul 35 100 inimest, mis on tõusnud 12 protsenti.

 

Baltic News Service