Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Jääteed

Neljapäeval on avatud Haapsalu-Noarootsi ja Piirissaare jääteed

Neljapäeval on avatud Haapsalu-Noarootsi ja Piirissaare jääteed

TALLINN, 22. veebruar, BNS - Neljapäeval on jääteedest avatud Haapsalu-Noarootsi trass ning Laaksaare-Piirissaare tee, muid ametlikke jääteid praegu kasutusel ei ole.

Jäätee algab Haapsalus Holmi kallas tänavalt üle Suure Viigi ning lõppeb Noarootsis Österby sadama muuli juures riigimaantee Nõmmküla-Aulepa-Österby lõpus, edastas maanteeamet. Jäätee pikkus on umbes kolm kilomeetrit ja sellel tohivad sõita kuni 2,5 tonni kaaluvad sõidukid. Jäätee on avatud valgel ajal.

Peipsi järvel asuval Laaksaare-Piirissaare jääteel on lubatud liikuda kuni 0,5-tonnise maastikusõidukiga ehk näiteks ATV, mootorratta või lumesaaniga. Sõiduautosid Laaksaare–Piirissaare vahelisele jääteele ei lubata.

Jäätee on liiklemiseks avatud ainult valge ajal, alla 300 meetrise nähtavuse korral liiklus suletakse. Soovitav sõidukiirus on kuni 25 km/h või 40-70 km/h, kuna kiirusel 25-40 km/h võib sõiduk tekitada jää lõhkumist soodustavat resonantslainet. Jääteele võib sõita ainult tähistatud kohtadest, minimaalselt kaheminutilise ajavahemiku järel ning eessõitjaga tuleb hoida vahet vähemalt 250 meetrit.

Jääteel on keelatud eessõitjast möödumine ja kahesuunaline sõit samal sõidurajal. Tähistatud jääteest kõrvale sõita ei ole lubatud. Ka tuleb jääteel sõites hoida turvavööd lahti ja jälgida, et sõiduki uksed oleks kergesti avatavad. Jääteel ei tohi autot seisma jätta, kihutada, liigelda tuisuga, uduga, pimedas.

 

Baltic News Service