Skip to main content
Blogi > Film

Olustveres filmitavasse Eesti-Soome mängufilmi otsitakse osatäitjaid

TALLINN, 25. mai, BNS - Sel suvel filmitakse enamjaolt Olustvere mõisas ja selle ümbruses Soome-Eesti koostöös ajaloolist mängufilmi «Maria lapsed» - järgmisel nädalal valivad filmitegijad Viljandis ja Suure-Jaanis osalejaid, et linateosesse kaasata võimalikult palju eri vanuses kohalikke inimesi, kirjutab Sakala.

Filmi tegevprodutsent Karolina Veetamm stuudiost Stellar Film sõnas, et enamik ajaloolise filmi kaadreid võetakse üles Viljandimaal Olustveres ja selle ümbruses. Seetõttu otsitakse kõrvalrollidesse ja taustanäitlejateks inimesi just Lõuna-Eestist. Osatäitjaid valitakse esmaspäeval Viljandis Sakala keskuses alates 15.30 ja teisipäeval Suure-Jaani kultuurimajas alates 14.30. Eriti on oodatud kandideerima 30–60-aastased mehed ja 55–75-aastased naised ning lapsed vanuses viis kuni seitse aastat.

Filmitegijate sõnul neilt midagi keerulist ei oodata, lapsed peavad mängima lapsi. Lisaks oodatakse kandideerima ka terveid peresid, kes sooviksid filmist osa võtta ka väiksemates, kuid väga põnevates rollides.

Karolina Veetamm rääkis, et mängufilmi «Maria lapsed» pöördelised sündmused leiavad aset 1920. aastatel karismaatilise Maria Akerblomi juhitud kristlikus ususektis, mis tegutses Helsingi lähistel asuvas Toivola häärberis. Sektiga liitunud 16-aastane orb Salome usub siiralt Maria lubadusi juhtida liikmed tõotatud maale. Üle kõige tahab ta ära teenida naise soosingut ja armastust, ta on oma elu täielikult usule pühendanud. Ka siis, kui Salome Maria mõrvakatses süüdistatuna arreteeritakse, on neiu kindel tema süütuses, kuid usk hakkab tasapisi hääbuma.

«Maria tegelaskuju on päriselt eksisteerinud inimene, seega on arhiividest leitud tema kohta põnevat materjali, mida filmi stsenaariumi loomisel on kasutatud,» rääkis Veetamm.

Filmi lavastab tuntud Soome režissöör Zaida Bergroth, kes on loonud linateosed «Miami» ja «Hea poeg». Stsenaristid on Anna Viitala ning Jan Forsström. «Zaida on rahvusvaheliselt tunnustatud nüüdisaegse käekirjaga naisrežissöör, kes jutustab selle ajaloolise tegelase loo trillerlikus võtmes. Filmis lööb kaasa mitu tuntud Soome näitlejat, sealhulgas Tommi Korpela ja Pihla Viitala ning paljud Eesti filmiprofessionaalid,» rääkis Veetamm.

Eestis vastutab filmi tootmise eest Stellar Filmi produtsent Evelin Penttilä, kelle käe all on valminud «Nullpunkt», «Klassikokkutulek» ja «Mihkel». Filmi võtteperiood on planeeritud juulist augustini. Mängufilmi «Maria lapsed» toodavad Komeetta Oy koostöös Stellar Film OÜ-ga.

 

Baltic News Service