Skip to main content
Blogi > Ettevõtete ühinemine

Orkla liidab Kalevi ja Põltsamaa Orkla Eesti AS-iks

Orkla liidab Kalevi ja Põltsamaa Orkla Eesti AS-iks

TALLINN, 1. veebruar, BNS – Põhjamaade toiduainekontsern Orkla ühendab Kalevi ja Põltsamaa ettevõtted üheks juriidiliseks isikuks - kaubamärkide, tootmise ja juhtimise osas ühinemine muudatusi kaasa ei too, ühiseks ärinimeks saab Orkla Eesti AS.

Kahe ettevõtte juhtimine liideti ligi viis aastat tagasi, viimaste aastate jooksul on ühendatud enamik tugiteenuseid, teatas Orkla. Ühinemine ei puuduta Kalevi ja Felixi tootmistegevust ega tugevaid kaubamärke, mõlemad tehased nii Jüris kui Põltsamaal jätkavad tootmist seniste kaubamärkide ja toodetega, teatas ettevõte.

"Tarbija jaoks ei muutu kahe ettevõtte ühinemisega midagi – Harjumaal asuvas tehases valmistatakse jätkuvalt Kalevi komme ja šokolaadi ning Jõgevamaal Põltsamaa nime kandvaid mahlu ja hoidiseid," ütles ligi viis aastat nii Kalevit kui Põltsamaa Felixit juhtinud Kaido Kaare.

"Juriidiline ühinemine on loogiline jätk kahe ettevõtte juhtimise ja mitmete tugisüsteemide ühendamisele. Ühiselt saame paljusid protsesse lahendada tõhusamalt kui paralleelselt toimetades," rääkis Kaare.

Neljapäeval allkirjastati kahe ettevõtte ühinemisleping ning AS Kalevi ärinimi muutub Orkla Eesti AS-ks. Põltsamaa Felix AS liidetakse Orkla Eesti AS-ga, juriidiline ühinemisprotsess jõuab lõpule Äriregistri kinnitusega eelduslikult aprillis.

"Orkla grupi edu põhineb igas riigis kohalikel tugeva ajalooga brändidel, nii jäävad ka Eestis kaubamärgid ja tooted samaks ning tootearendus ja tootmine jätkub samuti siin. Pakendite tagaküljelt leiab edaspidi vaid väikeses kirjas ettevõtte juriidilise nime, midagi muud tavatarbija jaoks ei muutu," ütles Kaare.

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim magusatootja, mille põhitegevuseks on šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine ja müük. AS Põltsamaa Felix on kõige laiema toiduainete valikuga toiduainetetootja Eestis, tootes ja turustades ligi 350 toodet neljateistkümne erineva kaubamärgi all. Mõlema ettevõtte peamisteks turgudeks Eesti kõrval on Skandinaavia riigid ja Baltimaad.

Orkla on Norra päritolu juhtiv toiduainete ja esmatarbekaupade kontsern Põhjamaades ja Balti riikides, valitud turgudel Kesk-Euroopas, Venemaal ja Indias. Kontserni käive ulatus 2016. aastal 4,2 miljardi euroni, kontsernis töötab kokku rohkem kui 18 000 inimest.

 

Baltic News Service