Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tööelu

Ossinovski kompenseeriks tööõnnetuskindlustuse maksulangetusega

Ossinovski kompenseeriks tööõnnetuskindlustuse maksulangetusega

TALLINN, 5. aprill, BNS – Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski tahab luua ettevõtjatele kohustusliku tööõnnetuste kindlustamise süsteemi, mille maksumuse võiks ministri hinnangul kompenseerida tööjõumaksude langetamisega.

Seni on tööõnnetuste ja kutsehaiguste hüvitamise süsteem suuresti olnud selline, et ettevõtted kus tööõnnetuse või kutsehaiguse risk on suurem, ei maksa selle tõttu rohkem, ütles Ossinovski valitsuse pressikonverentsil.

Ta lisas, et samuti on probleem selles, et kuigi õnnetustes viga saanud töötajatel on võimalik ettevõtetelt kahju sisse nõuda, seda liiga tihti ei juhtu, sest töötajad on ettevõtetega võrreldes nõrgemas positsioonis.

Ossinovski hinnangul võiks süsteemi muuta nii, et ettevõtted ostaksid oma töötajatele kohustuslikus korras tööõnnetuste ja kutsehaiguste kindlustuse, mis maksaks keskmiselt inimese kohta 50 eurot aastas ehk summaarselt Eesti ettevõtjatele umbes 30 miljonit eurot.

Selle kohustusliku kindlustuse võiks Ossinovski sõnul kompenseerida tööjõumaksude langetamise kaudu. Samas märkis ta, et valitsus jätkab veel sel teemal arutelusid ja lõplikku kokkulepet ei ole.

Tööõnnetuskindlustust on erinevad valitsused plaaninud luua aastakümneid. 2001. aastal oli näiteks ka sellesisuline eelnõu riigikogu menetluses, kuid selle vastuvõtmisele ei jõutud.

 

Baltic News Service