Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Pääste

Päästeameti juht tahab tõsta päästjate palga tuhande euroni

Päästeameti juht tahab tõsta päästjate palga tuhande euroni

TALLINN, 28. veebruar, BNS - Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu tahab päästjate keskmise palga tõsta tuhande euroni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Päästjad on oma keskmiselt 885-eurose kuupalgaga riigisektori kõige madalamat tasu saavad töötajad. Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu soovib järgmise aasta eelarvest saada kuus miljonit eurot lisa, et päästjate palk jõuaks järele kiiresti eest ruttavale Eesti keskmisele palgale.

"Meil on raske teiste valdkondadega konkureerida, kui suudame päästjale maksta keskmiselt 885 eurot. Uue tulija palk on umbes 740 eurot miinus maksud, seega arusaadav, miks on raske leida inimesi. Veel mängib rolli see, et noortel inimestel on käelise tegevusega keeruline, ei osata kasutada neid tööriistu, mida vanasti osati. Polda kirvest käes hoitud, rääkimata mootorsaest, ketaslõikurist. See on meie väljaõppele omaette ülesanne," rääkis Tammearu usutluses Eesti Päevalehele.

"Majandamiskulu on suurenenud, tegelikult ka töötasu – meile tuli sel aastal juurde 1,57 miljonit eurot koos kõikide maksudega. See on kolme viimase aasta suurim lisa. Sisuliselt aga tähendab see, et kui palgaeelarve on meil 39 miljonit eurot, siis lisandunud raha on 11–12 päeva töötasu. Seekord panime raha rohkem komandotasandile, kus palk tõusis keskmiselt 5,4 protsenti," rääkis Tammearu.

Tema sõnul on selle mõju siiski väike. "Riigi keskmine töötasu on kiiresti kasvanud ja kui meie pole saanud sellega kaasa minna, on vahe rebenenud aastatega aina suuremaks. Eelmise aasta II kvartali keskmine tasu oli 1243 eurot, päästja keskmine 885 eurot. See vahe on lihtsalt liiga suur. Samal ajal on Lätis päästja keskmine tasu riigi keskmisest üle 60 euro kõrgem, Leedus 10–15 eurot kõrgem," rääkis Tammearu.

"Siseministeerium on väga hästi kursis, mis seis meil palkadega on. Selleks aastaks küsisime juurde 6,2 miljonit eurot, saime 1,57 miljonit. Kindlasti küsime ka järgmiseks aastaks, ministergi on valmis küsima. Mina tahan rõhutada, et praegu on päästja palk selgelt liiga väike, eriti kui mõelda, kuidas inimesi juurde saada ja motiveerida," lisas päästeameti juht.

 

Baltic News Service