Skip to main content
Blogi > Põleng

Päästjad ootavad Vikipalu põlengu kustutamisele vabatahtlikke

Päästjad ootavad Vikipalu põlengu kustutamisele vabatahtlikke

TALLINN, 13. juuni, BNS - Päästjad ootavad kolmapäeval Harjumaal Vikipalus möllava metsapõlengu kustutamisele vabatahtlikke.

Päästjate kinnitusel toimub põleng jätkuvalt ligi 200 hektaril, samas on tulekahju levik saadud kontrolli alla.

Inimestel, kes soovivad osaleda kustutustöödel, paluvad päästjad võtta ühendust päästeameti staabiga numbril 5883 8789 ning endast teada anda. Kõik sündmuskohale saabujad peavad registreerima end juhtimisbussis, kogunemise ajad on kell 13, 15 ja 17. Vabatahtlikud peaksid arvestama kustutustööl osalemise ajaks umbes kaheksa tundi. Alla 18-aastaseid kustutustöödele ei kaasata.

Päästjad paluvad inimestel panna selga ilmastikule vastavad riided, jalga saapad, võtta kaasa kindad ja ka sall või rätik, millega on võimalik hingamisteid katta.

Pühapäeval Harjumaal Anija vallas Vikipalus alguse saanud metsapõleng levis esmaspäeva õhtuks ligi 200 hektarile. Esmaspäeval osales tipphetkel kustutustöödel 166 inimest, nende hulgas päästjad riiklikest komandodest, vabatahtlikud, kaitseliitlased ja ka kohalikud elanikud, lisaks veel politsei- ja piirivalveameti kopter. Teisipäeval oli tuld kustutamas pea 100 inimest.

 

Baltic News Service