Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Pärnu ehitusobjektilt avastati kolm ebaseaduslikku moldovlast

TALLINN, 23. oktoober BNS - Läinud neljapäeval kontrollisid politseiametnikud koos maksu- ja tolliameti töötajatega nelja Pärnu ehitusobjekti, et teha kindlaks, kas kõigil ehitajatel on seaduslik luba Eestis töötada ning Tammsaare puiestee korterelamu ehitusel avastatigi kolm ebaseaduslikult töötanud Moldovast pärit meest, kirjutab Postimees.

Lääne prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse juhi Margo Petersi sõnul Kolmest tabatust üks sel päeval ei töötanud, ent tehti kindlaks, et eelmistel päevadel oli ta tööd teinud. Seetõttu piirdus politsei tema puhul hoiatusega. Kahe ülejäänud töötaja suhtes alustati väärteomenetlust ja langetati kiirmenetlusotsus.

16. oktoobril avastati Pärnus Martensi maja ehituselt samuti kümme moldovlast ja ukrainlast, kellel polnud õigust seal töötada, kuid korrakaitsja kinnitusel polnud seekord tegu sama ehitusettevõtja objektiga.

Peters rääkis, et politseis registreerimata inimeste otsene tööandja tehakse kindlaks alles menetluse käigus. "Ettevõtete nimesid, mis võivad olla seotud, oli mitu," sõnas ta.

Petersi andmetel on politsei siiski saanud laupäevaks taotluse registreerida moldovlased tööle nõuetekohaselt. "Taotlus vaadatakse üle ja otsustatakse, kas registreerida või ei," selgitas politseiametnik.

Maksu- ja tolliameti töötajad jälgisid selsamal neljapäeval toimunud reidil, ega Pärnu objektidel ole töötajate registrisse kandmata isikuid. Ameti pressiesindaja andmetel kontrolliti 143 isiku registreeringut 61 äriühingust. Registreerimata töötajaid avastati kolm, kuid laupäevaks olid nad kõik pressiesindaja sõnul kirja pandud.

 

Baltic News Service