Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Pärnu

Pärnu jätkab Lottemaani viiva kergliiklustee ehitustöödega

TALLINN, 12. aprill, BNS – Esmaspäeval suletakse Pärnus Väike-Kuke tänava Suur-Posti ja Liiva tänavate vaheline lõik, sest jätkuvad Pärnu kesklinna ja Lottemaad ühendava kergliiklustee ehitustööd.

"Eelmisel aastal alustatud Pärnu kesklinna ja Lottemaad ühendava kergliiklustee ehitus jätkub ning seoses sellega suletakse Väike-Kuke tänav. Töid jätkatakse lõikude kaupa Liiva tänavast kuni Tammsaare puiestee - Mai tänava ristmikuni," ütles taristu- ja ehitusteenistuse projektijuht Rauno Lee pressiteate vahendusel.

"Kuna kergliiklustee ehitamisega on liiklus antud piirkonnas häiritud, siis palun kindlasti jälgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid," lisas Lee.

Peale kergliiklustee valmimist muutub Väike-Kuke tänav autoga sõitjatele alates Suur-Posti tänavast ühesuunaliseks, linnast väljuval suunal. Ühesuunaliseks muutub ka Liiva tänava Väike-Kuke ja Suure-Kuke tänavate vaheline lõik ning Suur-Kuke tänav Kanali tänavast kuni Tammsaare tänavani. Parkimine tänavatel säilib linnast väljuval suunal.

Kergliiklustee Pärnu kesklinna ja Lottemaa ühendamiseks Pärnu osa on 9 kilomeetri pikkune tee, mis kulgeb kesklinna sillast linnatänavaid pidi Pärnu ja Tahkuranna valla piirile Via Baltica ääres. Sealt edasi kulgeb kergliiklustee kuni Lottemaani.

Kergliiklustee Pärnu linna piires valmib 2018. aasta sügisel. Ehitustööde teostamise ja liikluskorralduse eest vastutab AS TREF Nord ning omanikujärelevalvet teeb OÜ Toomtsentrum.

Kergliiklusteede väljaehitamine koos ettevalmistustöödega läheb maksma 3,2 miljonit eurot. Kesklinn - Lottemaa kergliiklustee maksab ligikaudu 1,4 miljonit eurot.

Projekte toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

 

Baltic News Service