Skip to main content
Blogi > Pärnu

Pärnu linna aasta ettevõte on Ecobirch AS

TALLINN, 4. oktoober, BNS - Neljapäeval toimus Strandi konverentsikeskuses Pärnu linna ja maakonna tänavuse aasta parimate ettevõtete tunnustusüritus - Pärnu linna aasta ettevõtteks pärjati aktsiaselts Ecobirch.

Ettevõte toodab akna- ja mööblitööstustele kasest ja männist liimpuitkilpe ning sõrmjätkatud komponente. Baltikumis on tegemist suurima kasest kilpide tootjaga.

Ecobirchile tõid tihedas konkurentsis võidu 2018. aasta head majandustulemused: ettevõte kasvatas mullu nii müügikäivet, töötajate arvu kui kasumit.

Lisaks headele kasvunäitajatele on ettevõte suutnud parandada ka oma eksporditulemusi - 2018. aastal moodustas eksport tervelt 75 protsenti ettevõtte kogumüügikäibest.

Pärnu abilinnapea Rainer Aaviku hinnangul väärib Ecobirchi puhul esile tõstmist asjaolu, et tegemist on peamiselt eestimaist toorainet väärindava ettevõttega.

„Tootmisettevõte, mis oma tööprotsessi pidevalt arendab ja rakendab tootmistegevuse efektiivsemaks muutmisel innovaatilisi lahendusi, on eeskujuks tervele puidutööstussektorile. Rõõm on ka näha, et Ecobirch valmistab liimpuitkilpe enamjaolt kohalikust toorainet,“ märkis Aavik.

Abilinnapea sõnul mõeldakse Pärnust eeskätt kui turismi- ja heaoluteenustele suunatud kuurordist, kuid siin on tema sõnul ka tugevad ja kiire ekspordivõimekusega tootmisettevõtted. Pärnu kui tööstuslinna kuvandi kujunemisele annab Aaviku sõnutsi hoogu siinse ettevõtluse mitmekülgsus ja edasipüüdlikkus.

„Mul on hea meel, et Ecobirchile pakkusid Pärnu linna aasta ettevõtteks pürgimisel konkurentsi mitmed teised tugevad kandidaadid. See näitab, et tublisid tegijaid Pärnus jagub,“ lausus Aavik.

Ecobirch toodab aastas ligemale 25 000 ruutmeetrit liimpuitkilpi. Pärnu linnas Niidu tänava ääres paiknev tehas on varustatud modernse seadmepargiga.

Ecobirch annab tööd 151 inimesele. Ettevõtte 2019. aasta prognoositav müügikäive on pea 28 miljonit eurot.

Ecobirch kuulub kiiresti arenevasse puidutööstuskontserni Combi Grupp.

 

Baltic News Service