Skip to main content
Blogi > Pärnu

Pärnus luuakse seksuaalvägivalla ohvrite abistamise meeskond

PÄRNU, 22. november, BNS - Pea aasta on seksuaalvägivalda kogenutele abi osutatud Tallinnas ja Tartus, peagi hakkab samal eesmärgil meeskond tööle ka Pärnus ja Ida-Virumaal, kirjutab Pärnu Postimees.

"Ohvrid saavad nii meditsiinilist kui psühholoogilist abi ja ühtlasi on võimalik koguda tõendusmaterjali süüteomenetluse tarvis," rääkis sotsiaalkindlustusameti ohvriabi osakonna projektijuht Triin Raudsepp.

Raudsepa ütlust mööda on koormus Tallinnas ja Harjumaal kindlasti suurem kui mujal riigis, kuna kolmandik rahvastikust elab seal. Praegused pöördumisedki näitavad, et Tallinnas on abivajadus suurem kui Tartus. Alates 2016. aasta maist on haiglasse tulnud Tallinnas 11 ja Tartus kuus seksuaalvägivalla ohvrit vanuses kaks kuni 17 aastat.

Spetsiaalse väljaõppe saanud meeskonna poole võivad Raudsepa kinnitusel pöörduda kõik seksuaalvägivalla ohvrid: naised, mehed, lapsed.

Süsteemset ohvrite abistamist korraldatakse koos Tartu ülikooli ekspertide, naistearstide Kai Pardi ja Made Laanperega. Nende toetusel saavad meeskonnad väljaõppe.

Raudsepa sõnutsi hakkab meeskond suure tõenäosusega tööle Pärnu haigla juures. Eeltöö selleks juba käib. Koolitatakse meedikuid ja ohvriabi töötajaid, kaasatud on prokuratuur ja politsei.

 

Baltic News Service