Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Korea

Põhja-Korea lubas tuumakatserajatise sulgeda juba mais

SOUL, 29. aprill, AFP-STT-BNS - Põhja-Korea liider Kim Jong-un ütles reedel kohtumisel Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-iniga, et sulgeb tuumakatserajatise juba maikuus, teatas pühapäeval presidendi ametkonna eestkõneleja Yoon Young-chan.

Põhja-Korea liider olevat Yooni sõnul ühtlasi lubanud, et kutsub katsepolügooni sulgemist vaatama rahvusvahelised asjatundjad, kelle seas ka USA esindajad.

Moon ja Kim teatasid pärast reedest tippkohtumist ühisavalduses, et pühenduvad kestva rahu saavutamisele ja Korea poolsaare tuumavabaks muutmisele.

USA presidendi Donald Trump ütles laupäeval, et kohtub Kimiga juba kolme või nelja nädala pärast. Trump tegi vastavasisulise avalduse kampaaniaüritusel Michigani osariigis. Välisminister Mike Pompeo kirjeldas samal ajal usutluses telekanalile ABC News, et tal oli Pyongyangis Kimiga "hea jutuajamine", kus Põhja - Korea liider ütles, et on valmis esitama teekaardi Korea poolsaare denukleariseerimiseks.

Trump arutas varem päeval eelseisvat kohtumist Kimiga ka Lõuna-Korea riigipea Mooniga ja märkis pärast seda, et "asjad lähevad väga hästi".

"Just pidasin väga pika ja hea jutuajamise Lõuna- Korea presidendi Mooniga. Asjad lähevad väga hästi, Põhja-Koreaga kohtumise aeg ja koht on paika panemisel," kirjutas Trump Twitteris.

"Samuti rääkisin Jaapani peaministri (Shinzo) Abega, et teavitada teda jätkuvatest läbirääkimistest," lisas ta.

AFP - STT - Baltic News Service