Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tallinn

Põhja-Tallinna neli tulevast tehissaart saavad nimed

TALLINN, 6. veebruar, BNS - Eelmisel aastal kehtestatud Paljassaare tehissaarte detailplaneeringuga on kavandatud Põhja-Tallinna Paljasaare sadama akvatooriumi ja Tallinna lahe alale neli tehissaart, millele nüüd linnavõim nimed määrab. 

Tallinna nimekomisjon on teinud ettepaneku anda saartele nimed lähtuvalt nende kavandatavast funktsioonist. „Tehissaar, kuhu on kavandatud rannapark, on kavas nimetada Ilosaareks, mis tähendab lusti ja rõõmu,“ ütles nimekomisjoni esimees abilinnapea Andrei Novikov. „Ärisaar, kuhu on kavandatud hotell, restoranid ja muu on kavas nimetada Kõuesaareks.“ Kõu on välguga kaasnev kõmin, müristamine, äike ja pikne. Konverentsisaarele on kavas määrata nimeks Oiusaar – see tähendab mõistust ja taipu. Lindudele mõeldud tehissaarele on plaanis määrata nimeks Linnusaar.

Tehissaartele nimede määramise kohta on arvamust küsitud ka kohanimenõukogult, kes leidis, et Ilosaar, Kõuesaar, Oiusaar ja Linnusaar on kohanimedena sobivad. Nimetatud eelnõu on avalikustatud ning sellega saab tutvuda Tallinna linnaplaneerimise ameti koduleheküljel aadressil https://www.tallinn.ee/est/ehitus/Ilosaare,-Oiusaare,-Kouesaare-ja-Linnusaare-eelnou.pdf kuni 22. veebruarini.

 

Baltic News Service