Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ettevõtlus

Põhjala juht plaanib Noblessnerisse õllekeskuse rajada

Põhjala juht plaanib Noblessnerisse õllekeskuse rajada

TALLINN, 26. veebruar, BNS – Õllepruulikoja Põhjala juht Enn Parel plaanib tootmise viia üle Noblessneri sadamasse ja samasse rajada ka õllekeskus, mis koosneb poest, restoranist ja ürituskeskusest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kokku investeeritakse 4,9 miljonit eurot, peale selle paneb Noblessneri sadamat arendav BLRT hoone renoveerimisse ligi 1,8 miljonit eurot, kirjutab leht. Rajatav õllekeskus on Eesti Päevalehe andmetel esimene, mis nii pika lepingu alusel piirkonnas tegutsema hakkab.

Põhjala plaan on tulla kesklinnale lähemale ja teha peale pruulikoja ka pood ja restoran. Suurte õlletootjate toodangut seal ei pakuta. Tõenäoliselt on 50 protsenti pakutavast Põhjala enda õlu ja ülejäänu tuleb külalispruulikodadest. Pruulikojas saab tulevikus vastu võtta külalisi, see tähendab korraldada ekskursioone ja degusteerimisi.

Põhjala toodab praegu 500 000 liitrit õlut aastas ja plaanib uues kohas hakata tootma 1,5 miljoni liitrit aastas.

Põhjala ei ole ainus väikeõlletootja, mis plaanib tänavu laieneda. Tanker plaanib sügisel kasvatada nii mahtu kui ka investeerida automatiseerimisse. Ettevõtmine kolib suuremale pinnale Jürisse ja uuendavad kõiki seadmeid. Tootmise mahu panevad väikeõlletootjatele seatud piirini ehk 600 000 liitri alla.

 

Baltic News Service