Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Palo ettepanekul viiakse EAS-ist 30 töökohta Pärnusse

Palo ettepanekul viiakse EAS-ist 30 töökohta Pärnusse

TALLINN, 7. september, BNS – Ettevõtlus- ja tehnoloogiaminister Urve Palo ettepanekul viiakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) 30 töökohta Pärnusse; vastavalt valitsusliidu kokkuleppele peab iga minister esitama valitsuskabinetile ettepaneku oma haldusalas töökohtade pealinnast väljaviimiseks.

"EAS-ist 30 töökoha viimine Pärnusse võimaldab muuta piirkonna tööturgu mitmekesisemaks ja samuti tuua EAS-i tuge Lääne-Eesti ettevõtetele lähemale," ütles minister Urve Palo pressiteate vahendusel.

Palo sõnul on vaja regionaalsete erisuste vähendamiseks pealinna ja maakonnakeskuste vahel luua kõrgharidust ja oma ala kõrget kompetentsi nõudvaid töökohti kõikjale Eestis.

Pärnu maavanema Kalev Kaljuste sõnul on Pärnumaal puudus kõrgelt kvalifitseeritud töökohtadest. "See on tinginud olukorra, kus kõrgharidusega inimesed liiguvad Pärnust ära pealinna. Need uued töökohad võimaldavad nii mõnelgi Pärnusse jääda ja vast ka mõnel uuel inimesel Pärnusse kolida," ütles Kaljuste. "Sellega aitame sobivuse korral leida osaliselt lahendust maavalitsusest vabaneva tööjõuressursi rakendamisele avalikus sektoris."

 

Baltic News Service