Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ettevõtlus

Parima õpilasfirma tiitlile asuvad kandideerima 21 firmat

TALLINN, 7. mai, BNS - Tartus Eesti Rahva Muuseumis 11. mail valitavale parima õpilasfirma tiitlile kandideerib seekord 21 õpilaste loodud ettevõtet, kelle poolt saab alates esmaspäevast hääletada.

„Parima õpilasfirma valimine on seekord eriti suurejooneline, sest seda saavad kõik huvilised terve päeva jooksul Eesti Rahva Muuseumisse vaatama tulla või jälgida kõike otseülekande vahendusel,“ märkis võistlust korralava Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor. „Tänasest saab aga juba igaüks oma sõna sekka öelda ja meie Facebooki kodulehel finalistidega tutvuda ning oma lemmiku poolt hääletada, sest välja antakse ka rahva lemmiku tiitel.“

Parima õpilasfirma tiitliga pärjatu sõidab suvel Eestit esindama Serbias toimuvale Euroopa õpilasfirmade võistlusele. Eelmisel aastal osutuks Euroopa parimaks just Eesti õpilasfirma Festera, mis valmistab ainulaadseid prügikaste, mis toodavad toidujääkidest väärtuslikku huumust.

„Finaal saab igal juhul olema pingeline. Kokku esitas oma tegevusaruande JA Eestile 39 õpilasfirmat, kuid finaali pääses 21. Kahjuks jäi siiski nimekirjast välja mitmeid tugevaid õpilasfirmasid. Toodete, teenuste ja teadmiste tase tõuseb noortel iga aastaga,“ rääkis Loor. „Finaal on küllaltki mänguline – noortel tuleb eelnevalt valmistada ennast tutvustav video, näidata oma lavaesinemist, vestelda žüriiga, demonstreerida oma müügioskusi stendivoorus ning vastata intervjuus keerulistele küsimustele.“

Meeleolukast võistluspäevast ja sellele järgnevast pidulikust auhinnagalast toob JA Eesti kõigi huvilisteni ka mahuka otseülekande koos ekspertkommentaaride, intervjuude ja põnevate üllatustega.

JA Eesti Facebooki lehel tutvustatakse kuni neljapäevani iga päeva kolme finalisti ning sealsamas saab ka oma lemmiku poolt hääletada.

JA Eesti suurtoetaja on SEB Pank. Võistluse läbiviimist toetavad ettevõtlusõppeprogramm Edu ja Tegu Euroopa Sotsiaalfondist ning Tartu linn ja Ärinõuandla.

 

Baltic News Service