Online Counter
Skip to main content
Blogi > Poliitika

Peaministri esimeseks asendajaks on siseminister Mart Helme

Peaministri esimeseks asendajaks on siseminister Mart Helme

TALLINN, 2. mai, BNS - Peaminister Jüri Ratas kinnitas ministrite asendused ja pädevusvaldkonnad, peaministri esimeseks asendajaks on siseminister Mart Helme.

Uue valitsuskoalitsiooni avaistungil andis riigisekretär Taimar Peterkop ülevaate valitsuse töökorraldusest, rääkides lähemalt sellest, kuidas on korraldatud ministri töö valitsuse liikmena, suhtlemine riigikoguga ning osalemine Euroopa Liidu otsustusprotsessis, edastas valitsuse pressiesindaja.

Töökorralduse arutelu käigus rõhutas peaminister Jüri Ratas, et ametisse astunud valitsuse töö põhimõteteks on kollegiaalsus ning otsuseid langetatakse konsensuslikult.

Peaminister kinnitas ka ministrite asendamise korra, mille kohaselt on Ratase esimeseks asendajaks siseminister Mart Helme ning teiseks asendajaks välisminister Urmas Reinsalu. Asendajate järjekord on määratud vastavalt valitsuserakondade riigikogu fraktsiooni suurusele.

Peaminister otsustas ka ministrite pädevuse ministeeriumi juhtimisel ja ministrite vastutusvaldkonnad.

Varasemaga võrreldes juhib siseministeeriumis lisaks siseministrile oma vastutusvaldkonda rahvastikuminister. Veel on muudatus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis, kus lisaks majandus- ja taristuministrile juhib oma vastutusvaldkonda väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister. Sotsiaalministeeriumit juhib senise kahe ministri, tervise- ja tööministri ning sotsiaalkaitseministri asemel sotsiaalminister.

Teiste ministrite ametinimed muutunud ei ole.

 

Baltic News Service