Skip to main content
Blogi > Eesti

Peetri alevikku esmatasandi tervisekeskust ei tule

Peetri alevikku esmatasandi tervisekeskust ei tule

TALLINN, 24. september, BNS - Vaatamata korduvatele sooviavaldustele ja kasvavale elanikkonnale leiab sotsiaalministeerium, et Peetri alevikku esmatasandi tervisekeskust ei tule ning aleviku elanikud peaksid käima arsti juures Tallinnas või Jüris.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kirjutas reedel Rae vallavanemale Mart Võrklaevale, et ministeerium on analüüsinud loodavate tervisekeskuste teeninduspiirkondi ja asukohti ning praeguse seisuga Peetri alevikku Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest esmatasandi tervisekeskuse ehitamiseks investeeringuid ei planeerita.

Rahastamise otsuse on saanud Rae vallavalitsuse Jüri esmatasandi tervisekeskuse projekt, kuhu koonduvad Rae valla teeninduspiirkonnaga perearstid. Seega ei oleks toetuse taotlejal võimalik Peetrisse planeeritavas tervisekeskuses rakenduskava ja määrusega sätestatud tingimusi täita, sest Rae valla teeninduspiirkonnaga perearstid on juba eellepingute kaudu Jüri tervisekeskusega seotud. Peetri aleviku geograafilist asukohta arvestades on elanikel võimalus kasutada tervishoiuteenuseid lisaks Jüri alevikule ka Tallinna linnas, kuhu terviseamet on loonud ka uusi nimistuid, kirjutas Ossinovski.

„Peetri piirkonna elanike tervise ja heaolu tagamiseks on oluline, et Peetri piirkonda loodaks esmatasandi tervishoiuteenus. Perearstikeskuse loomine on olnud elanike ootuseks juba aastaid. Elanikkonna kiire kasvu tõttu on enamik Rae valla perearstide nimistud täis,“ kirjutas Rae vallavanem tänavu augustis, kui soovis, et ministeerium lisaks Peetri aleviku esmatasandi tervishoiu tõmbekeskuste nimekirja.

 

Baltic News Service