Skip to main content
Blogi

Perearstid ei toeta haigekassa nõukogu vähendamist

Perearstid ei toeta haigekassa nõukogu vähendamist

TALLINN, 6. september, BNS – Eesti Perearstide Selts (EPS) ei toeta sotsiaalministeeriumi otsust vähendada haigekassa nõukogu koosseisu, millega jäävad nende hinnangul nõukogust välja meditsiinivaldkonnaga sisuliselt kursis inimesed.

Augusti lõpus tegi EPS peaminister Jüri Ratasele pöördumise, ettepanekuga lisada Eesti Haigekassa nõukogu liikmete hulka ka perearstide esindaja. "Pöördumise põhjuseks oli seltsi mure, et kõikide Eesti inimeste tervist puudutavate otsuste tegemise juures ei küsita nõu perearstidelt, kelle silmade läbi oleks esindatud laiem patsientide vaade. Nüüd soovitakse arstlik pädevus tervishoiuküsimuste aruteludest üldse välja jätta," ütles EPS juht Diana Ingerainen pressiteatses.

"Nõukogus sündinud otsused puudutavad nii meie igapäevaseid terviseküsimusi kui ka tervishoiu kättesaadavust tulevikus. On mõeldamatu, et selleks puuduvad arsti kogemused ning meditsiiniteadmised," märkis Ingerainen. "Lahendust nähakse nõukogu juurde moodustatud komisjonides, kuid senine kogemus näitab, et poliitikud ei võta ekspertarvamusi sageli kuulda ja otsus ei pruugi sündida rahva tervise huvides."

Sotsiaalministeerium saatis möödunud nädalal välja määruse eelnõu, mis vähendab haigekassa nõukogu suurust 15 inimeselt seitsmele.

Nõukogu suuruse vähendamise eesmärk on muuta nõukogu töö tõhusamaks ja vähendada võimalike huvide konflikti ohtu, ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. Seejuures luuakse tervisesektori partnerite kaasamiseks haigekassa juurde alaline nõuandev komisjon, mille arvamust arvestatakse nõukogu seisukohtade kujundamisel.

Vähendatud nõukogu koosseisu hakkavad kuuluma ametikoha järgi tervise- ja tööminister, rahandusminister, riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees, valitsuse nimetatud kaks nõukogu liiget Eesti Tööandjate Keskliidu ettepanekul ning Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Puuetega Inimeste Koja ettepanekul mõlemast üks nõukogu liige.

 

Baltic News Service