Skip to main content
Blogi > Tööelu

Politsei tabas tööriistade varastamisele spetsialiseerunud jõugu

TALLINN, 9. jaanuar, BNS - Põhja prefektuuri ametnikud tabasid varaste jõugu, kes oli spetsialiseerunud tööriistade varastamisele.

Põhja prefektuuri teatel tõusid eelmise aasta keskpaigas Harjumaal järsult ehitustööriistade vargused. Põhja prefektuuri politseinikud eesotsas varavastaste kuritegude talitusega asusid infot koguma ja juhtumeid kaardistama. "Mahuka jälitustöö tulemusena selgitasid korrakaitsjad välja grupi inimesi, kes tegelesid kallihinnaliste tööriistade vargustega.

Mullu novembris pidasid politseinikud politseioperatsiooni käigus kinni kaheksa kahtlustatavat, kellest kolm on prokuratuuri taotlusel vahistatud. Viie erineva läbi otsimise käigus leidsime tööriistu, mitukümmend tuhat eurot sularaha ja sõidukeid. Grupile on esitatud kahtlustus varguste toimepanemises, varastatud vara turustamises ning rahapesus. Grupi juhtfiguuriks on varem nii Eestis kui ka välismaal sarnaste kuritegude eest karistatud mees.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Toomas Jervsoni sõnul on positiivne, et paljud tööriistad olid erimärgistusega ning tänu sellele on õnnestunud suurem osa kannatanutele tagasi anda. Tema sõnul saab kuritegelik turg õitseda vaid seal, kus pakkumisele on nõudlust. Nimetatud kriminaalmenetlus veel käib, tõendite kogumine jätkub ning kahtlustatavate ring võib laieneda.

 

Baltic News Service