Skip to main content
Blogi > Ettevõtted müügis

Poola Paged ostab Eesti spoonitootja Valmose

Poola Paged ostab Eesti spoonitootja Valmose

ALLINN, 5. september, BNS – Poola tööstuskontsern Paged Group ostis Eesti spoonitootja Valmose ning investor plaanib Eestis tootmismahte suurendada.

Poola investor kavatseb toetada ettevõtte jõulist arendamist, sealhulgas teha lisainvesteeringuid, et suurendada tootmisvõimsust ja tõhusust Valmose tootmisüksuses, teatasid Valmose ostnud Paged ja müüjaks olnud Kaamos Grupp ühises pressiteates.

"Valmos on tänapäevane hästi juhitud ettevõte ja üks juhtivaid spoonitootjaid mitte ainult Eestis, vaid kogu piirkonnas, ning tal on suur potentsiaal edasiseks kasvuks. Me hindame kõrgelt ettevõtte tootmisvõimalusi, mainet ja tugevat turupositsiooni ning tema juhtkonna ja töötajate pädevust, mis on suurepärane vundament Valmose edasise kasvu jaoks. Paged Group on Euroopa üks suurimaid ja efektiivsemaid leht- ja okaspuuvineeri tootjaid, kes on spetsialiseerunud kõrgtöödeldud vineeri tootmisele," ütleks ostjaks olnud Paged S.A. tegevjuht Tomasz Modzelewski.

"Kaamos Groupi ja selle aktsionäride jaoks tuli otsus Valmost müüa emotsionaalselt raskelt. 15 aastat tagasi, kui osanikud ettevõtte ostsid ning restruktureerimisega alustasid, olid neil suured ambitsioonid ja praeguseks on need mitu korda ületatud. Valmos on täna maailma suurimaid kasemööblispoonitootjaid, ligi 97 protsenti ettevõtte müügist moodustab eksport Kesk- ja Ida-Euroopasse, Põhja-Ameerikasse ning Aasiasse," ütles Kaamos Grupi juhatuse esimees Marek Pohla.

"2017. aastak võtsid aktsionärid vastu strateegilise otsuse siseneda Valmose jaoks uude valdkonda – vineerispooni tootmisesse. See oli Valmosele uus väljakutse nii investeeringute kui turgude vallutamisel. Alustati samm-sammult ning esimene aasta läks igati ootuspäraselt. Siis aga tuli meile "kosja" vineerispooni tootmise üks turulliidreid - Paged Group – ning oleks olnud ebamõistlik keelduda nende niivõrd ambitsioonikate plaanide ja agressiivse visiooniga kaasa minemast,"lisas Pohla.

Valmos on 2000. aastal asutatud Eesti spoonitootja. Enam kui 95 protsenti ettevõtte toodangust müüakse välismaal, Euroopa, Põhja-Ameerika ja Aasia vineeri- ja mööblitootjatele. Valmose Pärnumaal asuval tehasel on üle 200 töötaja ning 2017. aastal kasvas Valmose käive 33 protsenti11,3 miljoni euroni ja EBITDA oli 1,7 miljonit eurot.

 

Baltic News Service