Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ettevõtted müügis

Priit Uuemaa ostis elektrivõrkude ehitusettevõtte Corle

Priit Uuemaa ostis elektrivõrkude ehitusettevõtte Corle

TALLINN, 10. jaanuar, BNS – Priit Uuemaa ostis elektri- ja sidevõrkude ehitusettevõtte Corle OÜ; tehingut aitas rahastada BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF, SCA (BPM), mis finantseerib ettevõtete omandamisi ja kasvuinvesteeringuid Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas.

"Corle on väga hea kvaliteedi ning mainega elektri- ja sidevõrkude rajamise ettevõte Eestis. Arvestades plahvatuslikku IT teenuste ja IoT [asjade interneti] lahenduste kasvu, näen suurt kasvupotentsiaali füüsilise infrastruktuuri välja ehitamisel," ütles Uuemaa pressiteate vahendusel.

"Oleme rahul, et meie loodud ettevõte on leidnud väärilise omaniku ning usume, et ettevõte teeb suure arenguhüppe ning muutub Eesti keskmise suurusega ettevõttest Põhjamaade tegijaks elektri- ja fiiberoptiliste välisvõrkude rajamisel ja hooldamisel," ütles üks Corle endistest omanikest Aleksander Leonov.

Teine asutaja Kaido Kornak märkis, et Corle tänane optimaalse suurusega efektiivselt toimiv spetsialistidest koosnev meeskond on väga hea platvorm ettevõtte kasvuks. Müüjate poolelt nõustas tehingut Porta Finance.

"Näeme andmesidevõrkude ehitamises turu mahu suurenemist ning oleme veendunud, et Priit Uuemaa juhtimisel jätkab Corle tänaste lepingute edukat täitmist ning kasvab suuremaks andmeside infrastruktuuri ehitusettevõtteks Baltikumis ja Skandinaavias," rääkis BPM Capitali partner Priit Veering.

Priit Uuemaa juhtis varem Eesti tööstusenergeetika ettevõtte Graanul Invest energiatootmist ja arendusüksust vastutades muuhulgas ka side- ja elektripaigaldiste ehitamise eest. Priit Uuemaal on doktorikraad energeetikas Tallinna Tehnikaülikoolist ning ta on täiendanud ennast ärijuhtimises Stanfordi ülikoolis.

Corle OÜ on 2006. aastal Kaido Kornaki ja Aleksander Leonovi asutatud ettevõte, mis rajab keskmiselt 500 kilomeetrit andmesidevõrke aastas. Corlest tegutseb Eestis ja Soomes. Ettevõttes töötab 32 inimest ning ettevõte teenis möödunud aastal 5,4 miljoni euro suuruse käibe juures 1,5 miljonit eurot kasumit.

BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF, SCA (BPM) on BPM Capitali juhitud investeerimisfond. BPM-i toetavad rahvusvahelised ja regionaalsed institutsionaalsed investorid. BPM on asutatud Balti Innovatsioonifondi (BIF) kaasabil koostöös Eesti, Läti, Leedu riigi ja Euroopa Investeerimisfondiga.

BPM Capital on investeerimisfonde haldav ettevõte kontoritega Tallinnas ja Varssavis. Ettevõtte asutajad on Kalmer Kikas, Martin Reinson, Paweł Zabrzycki ja Priit Veering. BPM investeerib hea kasvuväljavaatega ettevõtetesse Baltikumis ja Poolas.

 

Baltic News Service