Skip to main content
Blogi > Ilm ja kliima

Prognoos: lumesadu jätkub neljapäeva hommikuni

Prognoos: lumesadu jätkub neljapäeva hommikuni

TALLINN, 7. veebruar, BNS - Kolmapäevaks oli Tallinn-Harkus lumekatte paksus 10 sentimeetrit ja prognoosi kohaselt jätkub lumesadu hooti kuni neljapäeva varahommikuni.  

Tallinna kommunaalameti lepingupartneritel on lume- ja libedusetõrje tööde teostamisel töös sahk-puisturid ja multifunktsionaalsed traktorid ning lisaks muu spetsiifiline talvine tänavapuhastustehnika.

Jätkuvalt toimub sõiduteede kiirendus- ja aeglustusradade ning tagasipöörete ala laiendamine. Traktorid puhastavad lumest jalgratta- ja jalgteid. Käsitööbrigaadid puhastavad ülekäike ja ühissõidukite peatuste ootealasid. Jalakäijatel tuleb arvestada võimaliku libedusega ja olla eriti tähelepanelikud treppidel ja sõiduteede ületamisel.

Kommunaalamet tuletab meelde, et kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik ja libeduse tõrjet tuleb teostada mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul. Tallinna territooriumil tuleb kõnniteedel lume ja libeduse tõrjumisel kasutada 2-6-millimeetrise läbimõõduga sõelmeid. Soola kasutamine libedusetõrjeks on kõnniteedel keelatud.

Libedusetõrje teostamiseks puistati möödunud ööpäeval linnatänavatele 20 tonni kloriide ning jalg- ja jalgrattateedele 11 tonni sõelmeid. 32 käsitööbrigaadi kokku 73 inimesega teostasid ühissõidukite peatuste ootealade, treppide ja ülekäikude hooldust. Vanalinnast ja kesklinnast veeti välja 525 kuupmeetrit lund ning lumevedu jätkub.

 

Baltic News Service