Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Postimees

Prokuratuur lükkab ümber Postimehe väited Metsavase tabamise kohta

Prokuratuur lükkab ümber Postimehe väited Metsavase tabamise kohta

TALLINN, 7. september, BNS - Riigiprokuratuuri ja kaitsepolitsei väitel on Postimees avaldanud reedel riigireetimises kahtlustatava Denis Metsavase tabamist kirjeldades esitanud valeväiteid, Postimees aga kinnitab, et Metsavase kinnipidamise kirjeldus tugineb juhtunu pealtnägijate kirjeldusele.

Riigiprokuratuur ning kaitsepolitseiamet väidavad, et juhivad tähelepanu, et reedene Postimehe artikkel „Riigireetmine paljastus Viimsi tühermaal“ sisaldab hulgaliselt ekslikke ja eksitavaid väiteid. Postimehe anonüümsetele allikatele viitav artikkel eksib nii kinnipidamise asjaolusid kirjeldades kui ka teabes, mis kirjeldab kaitsepolitsei ja ka kahtlustatava, Denis Metsavase tegevusi enne kinni pidamist, teatas riigiprokuratuur.

Samuti ei vasta riigiprokuratuuri väitel tõele Denis Metsavase ning tema isa Pjotr Volini tegevuste jaotuse kirjeldus. "Küll saame kinnitada, et tegemist on kaitsepolitsei videos nähtava asukohaga," märkis prokuratuur.

Postimehe artiklis avaldatud valeväiteid ei pärine riigiprokuratuuri kinnitusel prokuratuurist ega kaitsepolitseist, samuti pole Postimees nendele väidetele küsinud kummalt asutuselt ka kinnitust. Avaldatud valeväiteid ei pea prokuratuur ja kaitsepolitsei võimalikuks täpsemalt kommenteerida, kuna ei pea mõistlikuks, et valeväiteid avaldades saabki survestada õiguskaitseasutusi avaldama rohkem teavet kui uurimise seisukohalt praegu on otstarbekas.

Samuti ei tähenda, et artiklis avaldatud ümberlükkamata laused vastaksid kaitsepolitsei ja prokuratuuri kinnitusel tõele, lisas prokuratuur.

Riigiprokuratuur ja kaitsepolitseiamet on kõnealuse juhtumi kohta andnud avalikkusele proportsionaalselt nii palju informatsiooni, kui on olnud võimalik ilma julgeolekuasutuste tööd, kohtueelset menetlust ning ausat kohtupidamist kahjustamata.

 

Baltic News Service