Skip to main content
Blogi > Purtse

Purtse tuuleparki rajatakse viis tuulikut

Purtse tuuleparki rajatakse viis tuulikut

TALLINN, 31. jaanuar, BNS –  Purtse tuuleparki Ida-Virumaal rajatakse paari aasta jooksul viis tuulikut koguvõimsusega kuni 15 megavatti, teispäeval tõsteti paika ka esimese tuuliku jalg, kirjutab Põhjarannik.

Teisipäeval tõsteti paika tuulepargi alal paika esimese tuuliku jalg, millele nädala lõpus tõstetakse peale ka generaator. Tuuliku detailid jõudsid Eestisse Taanist ja Saksamaalt.

Tuuliku jalg on 100 meetri kõrgune, kuid kokku saab tuuliku kõrguseks 149,5 meetrit. "Mida kõrgem on tuulik, seda otstarbekam see on ning seda parem on selle tootlikus," ütles tuuleparkide arendaja Harry Raudvere lehele.

Purtse tuuleparki toomisvõimsus on veel lahtine, see saab olema 10 või 15 megavatti. Tuulepargi ehitus algas paar aastat tagasi, kui alustati teede, tuuliku alla jäävate platside, alajaama ja liinide ehitamist. Liine ehitai kokku 11 kilomeetri jagu.

Purtse parki on juba investeeritud 5 miljonit eurot. Raudvere sõnul ehitatakse parki Tartu hoiu-laenuühistu raha eest. "See park siin on tegelikult 600 eraisiku pensionifond. Paljud nendest inimestest on just Ida-Virumaalt," ütles ta.

Purtse tuuleparki puhul on tegu esimese etapiga suurema Varja tuulepargi rajamisel. Purtse viiele tuulikule peaks tulevikus lisanduma 25 tuulikut Varja pargis.

 

Baltic News Service