Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Poliitika

Putini erisaadiku sõnul kaaluks Venemaa Eesti küllakutset EV100-ks

TALLINN, 31. oktoober, BNS - Vene võimud kaaluks kindlasti Eesti küllakutset, kui Eesti kutsuks Venemaa esindajaid oma riigi 100. sünnipäeva (EV100) pidustustele, ütles Tallinna külastav Vene presidendi Vladimir Putini erisaadik teisipäeval.

Putini esindaja rahvusvahelise kultuurikoostöö alal Mihhail Švõdkoi ütles uudisteagentuurile Interfax, et Eesti ei ole seni sellist kutset esitanud ning see võib olla seotud kahe riigi vaheliste keeruliste suhetega.

"Esiteks on kõrgema taseme kontaktid meie riikide vahel külmutatud alates 2007. aastast, pärast tuntud sündmusi Pronkssõduri ümber... Ka hiljutine Narva konsulaadis töötanud kahe Vene diplomaadi väljasaatmine ei aita sellele kaasa, et kõrgel või kõige kõrgemal tasemel suhted oleksid võimalikud," rääkis Švõdkoi usutluses Interfaxile.

Samal ajal, kui "Eesti pool esitab kutse, siis see vaadatakse läbi", lisas Švõdkoi.

Vene presidendi eriesindaja juhtis tähelepanu, et president Vladimir Putin käis sel suvel Soomes just riigi 100. sünnipäeva tähistamise pidustuste raames.

"Soome on samuti Euroopa Liidu liige, teeb koostööd NATO-ga, kuid see ei takista meie kahepoolseid suhteid, mis arenevad väga aktiivselt," rääkis Švõdkoi, soovitades "Eesti kolleegidel naabritest eeskuju võtta".

"Pole muidugi minu asi nõu anda, ma ei soovi sekkuda suveräänse riigi siseasjadesse, kuid on näiteid, kui sellistele pidustustele kutsutakse Vene president," märkis Švõdkoi intervjuus Interfaxile.

See juures ei puuduta teema mitte ainult Eestit, aga ka Lätit, Leedut ja Poolat, lisas Švõdkoi. "Ilma 1917. aasta sündmusteta Venemaal oleksid nad vaevalt nii kiiresti oma riikluse saavutanud," ütles Vene presidendi eriesindaja.

Esmaspäeval Tallinna saabunud Švõdkoi kohtus kultuuriminister Indrek Saare ning haridus- ja teadusminister Mailis Repsiga, samuti Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvartiga.

 

Baltic News Service