Skip to main content
Blogi > Puumarket

Puumarket avas innovaatilisest puitmaterjalist kaubandus- ja äripinna

Puumarket avas innovaatilisest puitmaterjalist kaubandus- ja äripinna

TALLINN, 3. veebruar, BNS – Puumarket avas reedel Tallinnas Laki tänaval oma uue kaupluse- ja kontorihoone, mille ehitamiseks kasutati ristkihtpuitu ehk CLT-d.

"Insenertehniliselt lahendatud puitkonstruktsioonide kasutamine liigub maailmas tõusutrendis ja tahame olla selles vallas eeskujuks ka Eestis," ütles pressiteate vahendusel Puumarketi juhatuse esimees Toomas Pärtel ning lisas, et ristkihtpuidust ehitatud hooned annavad elamiseks ja töötamiseks hea sisekliima ning on keskkonnasõbralikud.

Äsja valminud ärihoonega tõi Puumarket Pärteli sõnul puidu kasutamise uude ajastusse ja tõestas ühtlasi, et innovaatiliste puitmaterjalide kasutamisel on puit igati sobilik ehitusmaterjal ka suurte ja vastupidavate hoonete ehitamiseks. Uues hoones on lisaks CLT-le kasutatud teisigi innovaatilisi lahendusi nagu PIR-soojustusmaterjale, mis võimaldavad annavad õhematele seinte arvelt suurema sisepindala. Äsja avatud kauplusehoone kogupind on 700 ruutmeetrit, mis teeb sellest Puumarketi suurima müügiüksuse. 

Kui alates. 2016. aastast on Puumarket investeerinud Mustamäe osakonda ja sealsesse ärihoonesse ligi 3,2 miljonit eurot, siis lähiaastatel plaanib ettevõte renoveerida veel territooriumi vanema osa ja investeerida täiendavalt 500 000 eurot.

Ettevõttel on kokku viis müügiosakonda, kus töötab ligi 80 inimest. Eelmisel aastal oli Puumarketi käive 22,5 miljonit eurot.

 

Baltic News Service