Skip to main content
Blogi > Lastele

Rae vald avas Kopli külas 2,1-miljonilise lasteaia

TALLINN, 2. jaanuar, BNS – Rae vald avas teisipäeval Kopli külas 2,1 miljonit eurot maksma läinud 120-kohaline maaküttega lasteaiahoone.

Detsembri lõpus valminud hoone mahutab kuus rühma. Hoone on valminud Jüris asuva Võsukese lasteaia projekti alusel, mille on teinud ConArte OÜ, kuid hoone on väiksem ja mitte täismahus kahekorruseline. Lasteaia rühmaruumid asuvad esimesel korrusel ning on värvilised ja valgusküllased, teatas Rae vallavalitsus.

"Kooli kaasajastamine ja piirkonda lasteaia rajamine on ennast selgelt õigustanud ja tänaseks oleme jõudnud olukorda, kus laste arv nii lasteaias kui koolis on oluliselt kasvanud ning on olemas vajadus eraldi lasteaiahoone järgi ning olemasolevate lasteaiaruumide arvelt laiendame 2018 kooli osa," ütles Rae vallavanem Mart Võrklaev.

Lasteaia ehitusega alustati tänavu kevadel ja peatöövõtja oli hankel parima pakkumise teinud AS Parmeron. Ehitusmaksumuseks kujunes 2,1 miljonit eurot.

Lagedi lasteaed on Rae valla kümnes lasteaed. Viimase kümne aasta sees on avatud Rae valla erinevates piirkondades seitse lasteaeda. Aastal 2018 alustatakse kahe uue lasteaia ehitamisega Järvekülla, kuhu luuakse juurde 300 kohta.

 

Baltic News Service