Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Vallad

Rae valla aastane elanike juurdekasv ületas esimest korda 1000 piiri

TALLINN, 8. jaanuar, BNS - Rae elanikkond on kasvanud viimase viie aasta jooksul igal aastal ligi 1000 elaniku võrra, kuid möödunud aastal ületas aastane kasv rahvastikuregistri andmetel esmakordselt tuhande piiri, jõudes 1012 uue elanikuni.

Vallavanem Mart Võrklaeva sõnul on kasv tore. "See viitab sellele, et Rae elukeskkond on hea, mille nimel on vald palju tööd teinud. Kuid nagu pea igal asjal on kaks külge, siis kiire rahvaarvu kasv nõuab tänasest suuremat pingutust, et ka valla uuemad elanikud saavad kätte vajalikud teenuseid," kõneles Võrklaev.

Vallavanem nendib, et käesoleva aasta Rae valla 39,3 miljoni euro suurune eelarve on aegade suurim. „Kuna kolmandik elanikkonnast on lapsed, kes vajavad lasteaia- ja koolikohta, siis käesoleval aastal ehitame taas kahte lasteaeda korraga nagu oli see kolm aastat tagasi,“ resümeeris Võrklaev, lisades et uued hooned hakkavad kerkima Järvekülla. „120-kohaline hoone tuleb Kaare teele ja 180-kohaline hoone ehitatakse Vana-Tartu maantee ja Turu tee ristumise lähedusse,“ kõneles Võrklaev.

Elanike arvu kiire kasv seab omavalitsuse tööle kõrged nõudmised ning samuti nõudluse investeeringute järele. Rae valla 2018. aasta suurematest investeeringutest ja eelarvest saab lugeda Rae Sõnumite portaalist  http://www.raesonumid.ee/vallavalitsus/rekordeelarve-toob-kaks-uut-lasteaeda-ja-jueri-tervisekeskuse

Rae valla elanike arv on käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga 17 967.