Skip to main content
Blogi > Streik

Rakvere Lihakombinaadi streigist võtab osa 40 ametiühingu liiget

TALLINN, 6. veebruar, BNS – HKScan kontserni kuuluva Rakvere Lihakombinaadi streik algab teisipäeval kell 7.30 ning esialgsetel andmetel peaks sellest osa võtma vähemalt 40 ametiühingu liiget.

"Streik toimub igal juhul ning täpset osalejate arvu saab öelda veidi hiljem, aga 40 töötajat või veidi rohkem on teada andnud, rahvas alles koguneb, kogume allkirju, aga nii palju peaks tulema," ütles ametiühingu usaldusisik Andrus Saaremägi BNS-ile.

Rakvere Lihakombinaadi töötajad alustavad kell 7.30 streigiga, millega ettevõtte töötajad nõuavad tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra alates 1. veebruarist 2018 ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudeta.

Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajad nõudsid möödunud aastal alanud palgavaidluses esialgu põhipalga 100-protsendilist tõusu. Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 korraldasid mullu oktoobris tööseisaku, millega nõuti kõrgemat töötasu. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat.

Tööseisakuga tööandjalt kõrgemat töötasu nõudnud Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks ka riikliku lepitaja poole, kes ei suutnud vaidlevaid pooli lepitada.

HKScan on Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

Lihakombinaadi töötajate streik algab teisipäeval kell 7.30 ja kestab tähtajatult.

 

Baltic News Service