Skip to main content
Blogi > Streik

Rakvere Lihakombinaadi teisipäevane streik veel ära ei jää

TALLINN, 5. veebruar, BNS –  Eesti Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski sõnul tegeletakse praegu Rakvere Lihakombinaadi töötajate streigi ettevalmistamisega, streik algab teisipäeval ehk 6. veebruaril.

"Hetkeseisuga ettevalmistus käib, töötajatega suheldakse ja tapamaja on valmis streikima ning teiste osakondadega hoiame samuti sidet ja seal on huvi olemas," ütles Arhangelski BNS-ile. "Homme lähme streikima," lisas ta.

Möödunud nädala neljapäeval kohtusid HKScan Estonia juhtkond ja ametiühingud, et arutada Rakvere Lihakombinaadi töötajate palganõuet, kuid läbirääkimised tulemust ei andnud. "Neljapäeval tulemusteni ei jõutud. Päev pole veel läbi – mine tea, äkki võetakse meiega ühendust. Praeguse seisuga pole tööandja poolt meiega keegi ühendust võtnud," rääkis Arhangelski.

Arhangelski sõnul pole praegu veel teada kui palju töötajaid streigist osa võtab – see selgub teisipäeval ning töötajad pole esialgu oma palganõuet muutnud.

Streigiga nõuavad Rakvere Lihakombinaadi töötajad tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra alates 1. veebruarist 2018 ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist 2018. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudeta.

Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajad nõudsid möödunud aastal alanud palgavaidluses esialgu põhipalga 100-protsendilist tõusu. Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 korraldasid mullu oktoobris tööseisaku, millega nõuti kõrgemat töötasu. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat.

Tööseisakuga tööandjalt kõrgemat töötasu nõudnud Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks ka riikliku lepitaja poole, kes ei suutnud vaidlevaid pooli lepitada.

HKScan on Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

Lihakombinaadi töötajate streik algab teisipäeval ehk 6. veebruaril kell 7.30 ja kestab tähtajatult.

 

Baltic News Service