Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Streik

Rakvere lihakombinaadis lõppes tapamaja töötajate toetusstreik

TALLINN, 9. veebruar, BNS – HKScani kontserni kuuluvas Rakvere lihakombinaadis lõppes reede hommikul toetusstreik tapamaja töötajate toetuseks, uus kolmepäevane toetusstreik algab tuleval neljapäeval.

Rakvere lihakombinaadi ametiühingu usaldususisik Andrus Saaremägi ei osanud öelda täpset toetusstreigis osalejate arvu ja tõdes, et seda võis mõjutada tööandja poolne survestamine.

"Inimesed on võibolla hirmul ja tunnevad, et hakatakse äkki hirmutama. Eks need faktorid mõjutavad seda," ütles Saaremägi BNS-ile.

Ta kinnitas, et tapamaja töötajad korraldavad tuleval kolmapäeval koostöös Soome ametiühinguga piketi HKScani peakontori ees Soomes Turus ning sellele järgnevaks päevaks on sisse antud uus kolmepäevane toetusstreik.

Samas on toetusstreigi ajal kasvanud ametiühingu liikmete arv umbes 110 liikmeni, kokku töötab Rakvere üksuses 785 inimest.

HKScani kontserni kuuluva Rakvere Lihakombinaadi tapamaja töötajad alustasid käesoleva nädala teisipäeval tähtajatut streiki töötajate palkade tõstmiseks.

Ettevõtte töötajad nõuavad streigiga tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra tagasiulatuvalt alates 1. veebruarist ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudetaks. Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 korraldasid mullu oktoobris tööseisaku, millega nõuti kõrgemat töötasu. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat. Tööseisakuga tööandjalt kõrgemat töötasu nõudnud Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks ka riikliku lepitaja poole, kes ei suutnud vaidlevaid pooli lepitada.

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

 

Baltic News Service