Skip to main content
Blogi > Rakvere

Rakvere lihakombinaadis lekkis ohtlik ammoniaak

TALLINN, 10. aprill, BNS - Esmaspäeva öösel lekkis Rakvere lihakombinaadis hooldustööde käigus ammoniaak - sedakorda oli tegemist õnneliku õnnetusega, kuid kaks aastat tagasi mõnepäevase vahega toimunud ammoniaagilekked tõid kaasa kannatanuid, kirjutab Virumaa Teataja.

Rakvere lihakombinaadis esmaspäeva öösel päästjaid ega kiirabi ei vajatud. HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere ütles, et hooldustööde käigus toimus väike ammoniaagileke. “Keegi viga ei saanud,” sõnas Mere. Esmaspäeval leke likvideeriti, ruumid õhutati ja kombinaadis käis töö tavapärases rütmis.

Rakvere vallas Roodevälja külas asuva lihakombinaadi külmutusseadmetes on ammoniaaki ligikaudu 40 tonni. Sillamäe sadama järel on Rakvere lihakombinaat Virumaal ohtlikkuselt teine ammoniaagiriski koht. Arvestuste järgi elab ohutsoonis 1000 inimest.

Anne Mere ütles, et ammoniaagiga töötades ei saa kunagi olla liiga ettevaatlik ja sellesse suhtutakse äärmise tõsidusega. “Vaatame pidevalt tööprotsesse üle, koolitame töötajaid, korraldame õppusi ning teeme igakülgset koostööd tööinspektsiooni ja kohaliku päästeametiga,” lisas Mere.

2016. aasta jaanuaris toimusid Rakvere lihakombinaadis vaid mõnepäevase vahega ammoniaagilekked. Esimesel olid nii traagilised tagajärjed, et elu kaotas külmutusseadmete masinist ja kolm meest sai raskelt vigastada. Viis päeva hiljem juhtus taas ammoniaagileke ja siis viidi haiglasse kaks töötajat.

 

Baltic News Service