Skip to main content
Blogi > Avarii

Raplamaal hukkus teelt välja sõitnud autojuht

TALLINN, 25. jaanuar, BNS - Kolmapäeva õhtul avastati Raplamaal Kehtna vallas teelt välja sõitnud auto, mille juures oli 37-aastane hukkunu, teatas politsei- ja piirivalveamet ööl vastu neljapäeva pressiteates.

Häirekeskus sai kolmapäeva õhtul kella 20.04 ajal teate, et Kehtna vallas Aleti-Järvakandi tee teisel kilomeetril on teelt välja sõitnud sõiduauto Jeep, seisis pressiteates.

Esialgsetel andmetel sõitis sõiduauto Jeep juht Järvakandist Eidapere poole ning kaotas sirgel teel sõiduki üle kontrolli, mistõttu kaldus seni teadmata põhjustel paremale poole teelt välja ja rullus üle katuse. Autot juhtinud 37-aastane mees paiskus avarii käigus autost välja ning hukkus sündmuskohal, lisati teates.

Politsei selgitas, et juht viibis autos üksinda ega olnud turvavööga nõuetekohaselt kinnitatud. Mehel oli olemas vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus ja tema sõiduki rehvid vastasid nõuetele. Sündmuskohal töötavate politseinike sõnul on teeolud sündmuskohal lumised.

Mehe täpne surma põhjus ja terviseseisund ilmneb kohtuarstlikul lahangul.

Rapla politseijaoskonna välijuht Veigo Vilbas avaldas hukkunu lähedastele kaastunnet. "Praegusel aastaajal, mil tee- ja ilmastikuolud on pidevas muutumises, tuleb vältida suuri kiirusi ning tarbetuid manöövreid. Lubatud maksimaalne piirkiirus on võimalus, kuid mitte kohustus. Iga juht peab oma sõiduoskusi adekvaatselt hindama ning keerulistes ilmastikutingimustes ka vastava sõidukiiruse valima," lausus Vilbas.  

Liiklusõnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks alustatakse kriminaalmenetlus, mida juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Baltic News Service