Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Propaganda

Raport: Kreml üritab õõnestada lätlaste usaldust Läti riigi vastu

RIIA, 11. aprill, BNS - Kreml üritab oma propagandaga õõnestada Läti elanike usaldust Läti riigi vastu ning edendada võimalikku konflikti, rõhudes etnilistele ja keelelistele lõhedele, teatas Läti põhiseaduse kaitse amet (SAB) 2017. aasta raportis kolmapäeval.

Venemaa mõjutamise ja propaganda meetmed Lätis on kooskõlas Vene välispoliitika eesmärgiga laiendada regioonis oma geopoliitilist mõjuvõimu ning nõrgestada NATO-t ja EL-i ja Balti riikide positsiooni nendes, kirjutas SAB.

Mõjutusvahendite eesmärk Läti inforuumis on nõrgestada Läti riiki. Selleks üritab Venemaa süvendada avalikkuse usaldamatust riigi ja valitsuse vastu. Mõjutusvahenditega seatakse küsimärgi alla Läti geopoliitiline kurss NATO-s ja EL-is, mustatakse Lätit rahvusvahelisel areenil ja õhutatakse potentsiaalseid konflikte läbi etniliste ja keeleliste erinevuste, lisas amet.

Samuti kasutatakse infovälja Kremli "Vene maailma" edendamiseks.

2017. aastal käsitles Vene propaganda peamiselt piirkonnas viibivaid NATO üksusi. Venemaa levitas teateid, et NATO kohalolek halvendab piirkondlikku julgeolekuolukorda, et NATO pataljoni paigutamine Lätti käib vastu Läti huvidele ning ohustab tsiviilisikuid.

Baltic News Service