Skip to main content
Blogi > Pension

Reformierakond: majanduskasv peavb tõstma pesione 200 euro võrra

Reformierakond: majanduskasv peavb tõstma pesione 200 euro võrra

TALLINN, 13. september, BNS - Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus kiitis heaks valimisprogrammi pensioniteemalised põhilubadused, märkides, et majanduskasv peab tõstma pensione kahe aasta jooksul 200 euro võrra.

“Eakad inimesed peavad elu jooksul tehtud töö eest saama väärika vanaduspõlve. On tõsi, et pensioniealiste sissetulekud on täna liiga väikesed ja need tuleb saada kiiremini kasvama,” ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

"Seame eesmärgiks, et keskmine pension tõuseks järgmise nelja aasta jooksul majanduskasvu toel 200 eurot. Lõpetame töötavate pensionäride varasemast kõrgema maksustamise. Tõstame üksi elavate pensionäride toetuse keskmise kuupensionini ehk anname neile lisaks kolmeteistkümnenda pensioni. Taastame põhimõtte, et keskmine pension peab olema tulumaksuvaba," toob Reformierakond välja oma  lubadusi.

“Uuringud näitavad, et kõige suuremad probleemid toimetulekuga on neil pensionäridel, kes on jäänud üksi elama. Et nende olukorda leevendada, tahame üksi elava pensionärile 13. pensioni juurde anda,” selgitas Kaja Kallas.

Pikas perspektiivis seab Reformierakond eesmärgiks, et pensionile mineva inimese keskmine sissetulek oleks pool riigi keskmisest palgast.

Selleks, et pension oleks tulevikus pool keskmisest palgast, lubaba Reformierakond luua keskkonna, mis motiveerib erinevate säästmisvõimaluste teket. "Teeme võimalikuks maksete vabatahtliku suurendamise teise pensionisambasse. Vähendame tööandja maksukoormat töötaja pensionisambasse panustamisel. Toetame paindlikku pensionile mineku iga. Kaotame ära pensionisammaste väljamaksete topeltmaksustamise ehk pensionisammaste väljamaksed ei ole tulumaksuga maksustatud. Taastame süsteemi, kus igaühe töine panus suurendab tulevikus tema pensioni," loetles erakond oma valimislubadusi.

 

Baltic News Service