Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Reformierakond

Reformierakond valis enda liidriks Kaja Kallase

Reformierakond valis enda liidriks Kaja Kallase

TALLINN, 14. aprill, BNS – Reformierakond valis laupäeval Tallinnas toimunud üldkogul erakonna esinaiseks Kaja Kallase 1067 poolthäälega.

"Ma tänan erakonnakaaslasi selle usalduse eest, kuid ei väsi rõhutamast terve meeskonna panuse olulisust eelseisvatel valimistel. Juht on täpselt nii tugev kui tugev on kogu meeskond," ütles Kallas erakonnakaaslasi toetuse eest tänades.

Samuti valiti erakonnale liikmeline juhatus, kuhu kuulub lisaks esinaisele veel 16 liiget. Reformierakonna juhatusse osutusid valituks Jürgen Ligi 945 häälega,  Hanno Pevkur 869 häälega, Urmas Paet 854, Maris Lauri 827, Aivar Sõerd 733, Anne Sulling 691, Taavi Rõivas 685, Urve Tiidus 635, Urmas Klaas 609, Kristen Michal 599, Arto Aas 588, Erik-Niiles Kross 547 ja Urmas Kruuse 503 häälega.

Reformierakonna esimehe valimistel osales elektroonilisel hääletamisel 908 liiget, sedeliga 291 liiget – kokku osales 1199 liiget. Hääletuskastides oli 1157 sedelit, kehtetud olid 28 sedelit, vahendab ERR.

Juhatusse pääsesid ka esmakordselt valitud regioonide esindajad. Põhja regiooni juhib Laine Randjärv, Lõuna regiooni Andrus Seeme ja Lääne regiooni Jaanus Ratas. Uude juhatusse kandideerisid ka Madis Timpson, Maris Toomel, Mart Võrklaev, Yoko Alender, Jüri Jaanson, Kalle Palling, Keit Pentus-Rosimannus ja Imre Sooäär.

Juhatusest välja jäänud Kalle Palling ütles ERR-ile, et kurbust ja kibestumist ta ei tunne ega pea tarvilikuks oletada, kas uus juhatus sai Kaja Kallasele meelepärane või mitte.

"Kui vaadata tänase ürituse vaimu, siis pole paslik rääkida, kes juhatuses on lojaalne või mitte. Juhatusse valiti tegused ja töökad inimesed," ütles Palling ERR-ile.

 

Baltic News Service