Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Haridus

Reps avas tasuta digi-õppeprogramm kutsekooli õpilastele

Reps avas tasuta digi-õppeprogramm kutsekooli õpilastele

TALLINN, 8. september, BNS - Haridus- ja teadusminister Mailis Reps avas neljapäeval kutsekooli õppuritele mõeldud digitaalseid ja sotsiaalseid oskusi arendava koolitusprogrammi Samsung Digi Pass.

"Tänast maailma ja tööturgu silmas pidades on vajalik kujundada igas õppijas digipädevus, mis tähendab, et inimene suudab edukalt ja mõistlikult infoühiskonnas toime tulla,“ sõnas Reps pressiteate vahendusel. "Hea meel on selle üle, et järjest enam töötavad osapooled ühisel eesmärgil. Kool, erasektor, riik ning kogukond tervikuna pööravad üha enam tähelepanu digioskuste arendamisele, nagu ka antud projekt hästi demonstreerib," lisas minister.

Koolitusprogrammi Samsung Digi Pass korraldab Samsung Electronics Baltics koostöös Tallinna Ülikooli ja Eesti Noorteühenduste Liiduga. Professionaalsete mentorite ja koolitajate käe all saavad osalejad viie kuu jooksul töötada meeskondades ja lahendada elulisi probleeme.

Programm leiab aset viies moodulis, mis toimuvad Tallinna Tehnikaülikoolis ning mille käigus osalejad omandavad sotsiaalseid ja digitaalseid pädevusi. Õpilased töötavad kolmeliikmelistes meeskondades välja oma idee koos programmi koolitajate ja mentoritega. Kõik osalejad, kes programmi läbivad saavad Samsungi digitaalse passi ning võitja meeskond Samsung tahvelarvutid.

Programm annab osalejale digioskustega passi – Digi Pass, mis on kinnitus tulevasele tööandjale omandatud oskustest ja võimetest.

Programm toimub küll alles teist aastat, aga on juba jõudnud mullu European Digital Skills Award 2016 nelja parima sekka tööjõu digioskuste arendamise kategoorias.

 

Baltic News Service