Skip to main content
Blogi > Riigikogu

Riigikogu 23 liiget algatasid kellakeeramise lõpetamise eelnõu

Riigikogu 23 liiget algatasid kellakeeramise lõpetamise eelnõu

TALLINN, 21. märts, BNS - 23 erinevatesse erakondadesse kuuluvat riigikogu saadikut algatasid eelnõu, mille kaugem eesmärk on lõpetada nii Eestis kui Euroopa Liidus kellakeeramine.

Parlamendi menetlusse jõudnud otsuse eelnõu järgi teeb riigikogu valitsusele ettepaneku toetada Euroopa Parlamendi hiljutist resolutsiooni, mis puudutab suveajast loobumist, edastas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) pressiesindaja. Eelnõu esitajad ootavad, et valitsus alustaks Euroopa Komisjoniga konsultatsioone suveaja lõpetamiseks.

"Meie ettepanek on kaheetapiline. Esiteks ootame, et valitsus toetaks Euroopa Parlamendi otsust, mis nõuab Euroopa Komisjonilt suveaja mõju ja sellest loobumise põhjalikku uurimist. Samuti soovime, et valitsus analüüsiks, millisesse ajavööndisse ehk siis kas suve- või talveaega võiks Eesti tulevikus kuuluda, et paremini oleks kaitstud nii rahva tervis kui ka majandushuvid,“ ütles SDE liige Tanel Talve eelnõu üle andes.

Talve avaldas heameelt selle üle, et kellakeeramise lõpetamise toetajaid on kõigis riigikogus esindatud erakondades.

Talve sõnul mõjub kaks korda aastas toimuv kellakruttimine halvasti inimeste tervisele, kuid sellel on negatiivne mõju ka liiklusohutusele ja põllumajandusele. „Teadlased ja arstid on pikaaegsete uuringute tulemusel kinnitanud, et pidev elurütmi muutus mõjutab inimeste tervist nii otseselt kui kaudselt. Kellakeeramine on toonud kaasa südameinfarkti juhtumite suurenemise. Samuti võib rääkida pikemaajalisemast negatiivsest mõjust nii inimeste füüsilisele kui psüühilisele tervisele," ütles Talve.

Euroopa Parlament kinnitas 8.veebruaril 384 poolt- ja 153 vastuhäälega resolutsiooni suveajale ülemineku kohta, kus ta kutsus Euroopa Komisjoni viima läbi suveaja direktiivi põhjalik uurimine ning vajadusel tulema välja ettepanekutega selle muutmiseks.

 

Baltic News Service

 

Vasta kas Jah või Ei. Kas kellakeeramise peaks lõpetama?