Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

RKAS hangib Tallinna vanglasse 2 miljoni euro eest sisustust

RKAS hangib Tallinna vanglasse 2 miljoni euro eest sisustust

TALLINN, 12. jaanuar, BNS – Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja hanke uue Tallinna vangla sisustuse leidmiseks, hanke eeldatav maksumus on ligikaudu 2 miljonit eurot.

Hankega otsitakse mööbliesemeid nagu kapid, riiulid, toolid, diivanid, voodid ja muud sisustust koos paigaldusega, selgub hanketeatest.

"Kõnealuse hanke eeldatava maksumuse suurusjärk on 2 miljonit eurot," ütles RKAS-i kommunikatsioonispetsialist Mariliis Sepper BNS-ile.

Hangitav sisustus peab olema ülalpidamises võimalikult vastupidav ja kauakestev ning ülalpidamise kulud peavad olema võimalikult madalad.

Hankele saab pakkumusi esitada kuni 19. veebruarini. Pakkuja peab sisustuse paigaldama hiljemalt 15. augustiks.

2015. aasta 3. novembril allkirjastasid RKAS ja Fund Ehitus OÜ uue Tallinna vangla ehituse peatöövõtulepingu summas 73,9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Vanglakompleks valmib 2018. aasta lõpus.

Vangla ehitatakse Rae valda Soodevahe külla. Vanglakompleksi rajamisel pööratakse erilist tähelepanu turvalisusele, energia- ja keskkonnasäästlikkusele, efektiivsele ruumikasutusele ning madalatele ülalpidamiskuludele.

Tallinna vangla uued hooned ehitatakse kambertüüpi vanglana. Lisaks rajatakse vangla põhipiirdest väljapoole arestimaja ja kinnipidamiskeskus.

Vangla eluosakondadesse on kavandatud 512 kambrit meessoost ning 92 kambrit naissoost süüdimõistetud ja vahistatud isikute jaoks. Eluosakondades on lisaks sellele plaanitud veel 16 kartserikambrit meeskinnipeetavatele ja 4 kartserit naiskinnipeetavatele. Vanglasse on kavandatud kokku 1208 statsionaarset kohta.

Enam kui 60 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kompleksi arhitekt on Indrek Saarepera ja projekteerija AS Amhold.

 

Baltic News Service